Michalinka i Marcepanka uratowane! Dziękujemy!

31.03.2023 Michalinka i Marcepanka. Dwie śliczne dziewczynki, które uratowaliście w luty, nadal w zimowych sukienkach 😉 Ale kazały przekazać, że idzie wiosna, a jak wiosna to czas na zmianę sierści na letnią.
Intensywne linienie, które właśnie zaczyna się u koni i osiołków sprawi, że na padokach będzie można zobaczyć wiele ptaków. Przylatują po to co zostawią nasi podopieczni i wykorzystują do budowy gniazd. Co bardziej rezolutne potrafią siadać na koniach i wyskubywać.
W świecie zwierząt nic się nie marnuje.

Szanowni Państwo
i dziś ogromna radość i jeszcze większe zaskoczenie, bo miała być wpłata zadatku, a tymczasem dziewczynki są już w Nowej Studnicy. Całkowicie spłacone! I bezpieczne. Dziękujemy Wam za błyskawiczną pomoc, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko zawitają do Benkowa. Jeszcze raz wielkie pokłony dla Was i oczywiście w weekend zapraszamy do odwiedzin.

Na gorąco specjalnie dla Was film z wysiadania, możecie sami się przekonać jakie to śliczne dzieciaki. Standardowo przed nimi kwarantanna, wizyta lekarza, kowala, odrobaczenie. W związku z tym, że dopiero przyjechały nie mamy na ten moment więcej informacji o nich, o tym jak się zachowują, co lubią, a czego nie. Ale za kilka dni ponownie wrócimy do Was z kolejnymi informacjami o Michalince i Marcepance.

Nie zwlekając – zapraszamy na film!

z tytułem „Wspieram Michalinkę i Marcepankę”

Wspieram Michalinkę i Marcepankę

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Uratowane 16.02.2023

Michalinka i Marcepanka stały w komórce wciśnięte w najdalszy kąt. Malutkie, przerażone, końskie dzieci. Przyszły na świat ale nikt tu na nie nie czekał. Nikt nie chciał ich też kupić. Mimo wielokrotnie zamieszczania ogłoszeń, telefon milczał.
Gdy cierpliwość się wyczerpała, właściciele bez skrupułów sprzedali je na rzeź.

Gdy wchodzę ich chrapki wciągają łapczywie świeże powietrze. Choć obie takie małe to dobrze wiedzą, że tak pachnie wolność. I pewnie przeczuwają, że gdy ponownie zatrzasną się drzwi komórki, zostanie im tylko fetor odchodów. Wyciągam rękę z marchewką, nie podchodzą. Za bardzo się boją. Michalinka chowa się za Marcepanką. Obie młodziutkie, maleńkie. Obie bez swoich mam, są dla siebie jednym oparciem. Jedyną opoką.

W tej obskurnej, śmierdzącej komórce czekają na to co nieuniknione. Za kilka dni huknie przed nimi rzeźnicki trap i wtulone w siebie wejdą na samochód. W akompaniamencie uderzeń małych kopytek o podłogę, będą żegnały się ze światem. I nie wiedzą, że gdy wybije godzina śmierci, zostaną rozdzielone.
Do nieba pójdą jedna za drugą.
Nie razem.

3600 zł kosztuję ich życie wraz z transportem do Nowej Studnicy. Jeśli mają żyć, do środy trzeba wpłacić 1500 zł zaliczki. Proszę o pomoc dla Michalinki i Marcepanki. Nie pozwólmy ich zabić.

One nie są duże, znajdzie się dla nich miejsce w stadzie uratowanych przez Was kucyków.

Dziękuje za wsparcie

Wspieram Michalinkę i Marcepankę