Amor już w domu!

Dziś przychodzimy z dobrą historią, a że to dobro się zadziało, to Wasza zasługa.
Wiele z Was kojarzy Amora, dla którego prosiliśmy o wsparcie. Koń ten ma swój dobry dom, właścicielkę Patrycję (o niej jeszcze będzie niżej 😉), jeszcze kilka tygodni temu miał też całkiem dobre, zwyczajne życie. Ale to życie Amora i Patrycji zawaliło się po nieudanej operacji wnętrostwa.

W wyniku powikłań pooperacyjnych, Amor trafił do szpitala dla koni w Warszawie z lewostronną przepukliną pachwinową, ropniem poiniekcyjnym na szyi, wnętrostwem prawostronnym oraz zapaleniem otrzewnej. Przez wiele dni trwała batalia o jego życie, bo Amor był w ciężkim stanie i mogło się zdarzyć wszystko.

Moi drodzy, koszt leczenia tego kucyka wielokrotnie przerósł jego wartość, a mimo to, Patrycja nie wahała się, gdy trzeba było podjąć decyzję o ratowaniu małego przyjaciela. Wiele osób radziło jej, by się go pozbyła do rzeźni albo uśpiła. Nie zrobiła tego, bo priorytetem był dla niej dobrostan konia. Zanim poprosiła kogokolwiek o pomoc, Amor był już w klinice, gdzie starano się go uratować. Nie znamy wielu osób, które by tak postąpiły. Patrycjo, wielu może się od Ciebie uczyć. Jest moc!

Amor to najlepszy przykład jak wiele dobrego można zrobić, gdy działa się razem. Chcemy Wam z tego miejsca podziękować za ogromne wsparcie. Za każdy gest. To dzięki Wam otrzymał najlepszą możliwą pomoc, leczenie opiekę. Dziękujemy Amorowi, że dał radę. ❤️❤️❤️ Dziękujemy Patrycji, że uczy innych co to odpowiedzialność. ❤️❤️❤️ Dziękujemy Szpitalowi dla koni Służewiec i Dr Samselowi za to, co zrobili.  ❤️❤️❤️

Pamiętajcie, jeśli znajdziecie się w sytuacji, która wydaje Wam się bez wyjścia, proście o pomoc, gdzie się da. To nic nie kosztuje, a może uratować życie zwierzaka.

Dziękujemy, że jesteście z nami ❤️❤️❤️

Michał Bednarek,

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”