Alfred uratowany. Dziękujemy!

Szanowni Państwo, poznajcie Alfreda. Siwego starszego konika, który dzięki Wam i Waszej pomocy otrzymał szansę na życie. Koń jest w naszym ośrodku w Nowej Studnicy, gdzie zapoznaje się z nowym miejscem i panującymi tu zasadami. Jest dość energiczny i jak usłyszycie na filmie – rozgadany, za kilka dni Alfred się wyciszy i uspokoi, wtedy będzie ospale spacerował po padoku z innymi kucykami zajęty głównie własnymi sprawami. Nowe miejsce, nowe stado, nowi ludzie to zawsze stres dla konia. Dla jednego mniejszy dla drugiego większy, ale każdy potrzebuje chwili czasu na oswojenie zmiany.

Alfreda odwiedzi kowal, zbada go weterynarz. Musi zostać odrobaczony i odwszony. To standardowe procedury, które poprawiają komfort uratowanego zwierzaka, ale chronią też te, które już są mieszkańcami ośrodka. Pasożyty i choroby potrafią siać ogromne spustoszenie w stadzie koni, generując przy tym gigantyczne koszty leczenia, dlatego tak ważne jest badanie konia i profilaktyka weterynaryjna.

Z całego serca dziękujemy za pomoc dla Alfreda i zapraszamy na film.

• Więcej o Alfredzie KLIK

z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”