Uratowaliście Alfreda. Dziękujemy!

08.11.2022 Jako, że Alfred zwany Alfem uzbierał spory wianuszek wielbicieli, specjalnie dla Was nowy film z tym siwym kucykiem. Konik, któremu chwilę temu ocaliliście życie, przebywa w naszym ośrodku w Nowej Studnicy, gdzie można go odwiedzać.
W każdy weekend od 10 do 16 serdecznie Was zapraszamy. Można przywozić marchewki, jabłka, dynie. Na pewno nic się nie zmarnuje 🙂

Zapraszamy! ❤️❤️❤️

• Jak do nas dojechać sprawdzisz tutaj: KLIK
  • Jak masz pytania – dzwoń do Michała tel 506 349 596

z tytułem „Wspieram Alfreda”

Wspieram Alfreda

Szanowni Państwo, poznajcie Alfreda. Siwego starszego konika, który dzięki Wam i Waszej pomocy otrzymał szansę na życie. Dziękujemy!

Koń jest w naszym ośrodku w Nowej Studnicy, gdzie zapoznaje się z nowym miejscem i panującymi tu zasadami. Jest dość energiczny i jak usłyszycie na filmie – rozgadany, za kilka dni Alfred się wyciszy i uspokoi, wtedy będzie ospale spacerował po padoku z innymi kucykami zajęty głównie własnymi sprawami. Nowe miejsce, nowe stado, nowi ludzie to zawsze stres dla konia. Dla jednego mniejszy dla drugiego większy, ale każdy potrzebuje chwili czasu na oswojenie zmiany.

Alfreda odwiedzi kowal, zbada go weterynarz. Musi zostać odrobaczony i odwszony. To standardowe procedury, które poprawiają komfort uratowanego zwierzaka, ale chronią też te, które już są mieszkańcami ośrodka. Pasożyty i choroby potrafią siać ogromne spustoszenie w stadzie koni, generując przy tym gigantyczne koszty leczenia, dlatego tak ważne jest badanie konia i profilaktyka weterynaryjna.
Z całego serca dziękujemy za pomoc dla Alfreda i zapraszamy na film.

Uratowany 04.11.2022

Gdy dziś przed 4 zabrzęczał telefon, było wiadomo, że nie są to dobre wiadomości. Dźwięk dzwonka o tej porze to zwiastun problemów, najczęściej to informacja o chorym koniu w adopcji. Dziś było inaczej. Numer był handlarza, w treści było tylko jedno słowo – „Bierzecie?”, a z telefonu patrzył na mnie biały jak mleko, nieduży kucyk.
Nie było planu na kupno żadnego konia teraz. Koniec tygodnia, długi weekend i Święto Zmarłych, to fatalny czas na zebranie nawet na zadatek. Ale rozum mówi jedno, a serce mówi więcej i głośniej.
Pojechałem.
W stodole stał Alfred. Ponoć mieszkał w drogiej stajni. Robił za maskotkę. Mówili, że grzeczny, ale mówili też, że niepotrzebny jest. Bo w stajni, gdzie konie są droższe od samochodów, nie ma miejsca na sentymenty, litość ani stare kucyki.
Handlarz nie wybrzydzał, zabrał Alfreda, ale trzymać go nie będzie. Wycenił jego życie i transport na 1800 zł i dał mi czas do wieczora na wpłatę 800 zł zadatku (udało się wpłacić zadatek). Jeśli nie wrócę, rano Alfred pojedzie do rzeźni. Nie będzie już po kogo wracać.

Czas jest fatalny. Gorzej już chyba nie mogło się złożyć. Jeśli Twoje serce mówi też głośniej niż rozum, proszę pomóż mi zebrać zadatek za Alfreda. Ten stary kucyk czeka. Jeszcze czeka.

Michał Bednarek tel 506 349 596

Wspieram Alfreda