Niusia uratowana, dziękujemy!

Szanowni Państwo serdecznie dziękujemy za ratunek dla Niusi zwanej również, z racji kopyt – Ciżemką. Klacz jest już pod naszą opieką, w ośrodku w Szewcach koło Poznania. Dobra wiadomość jest taka, że mimo dramatycznego stanu nóg i zaawansowanego wieku – bo jest to bardzo leciwy koń – zniosła dobrze transport do naszego azylu. Stała całą drogę, po dojechaniu do nas sporo odpoczywała leżąc, ale jak zobaczycie na filmie, po wyprowadzeniu na dwór bardzo zainteresowana jest trawą, co świadczy o tym, że czuje się całkiem nieźle.
Ciżemka jest koniem kontaktowym i grzecznym, ale nie specjalnie garnie się do człowieka. Raczej nie spodziewa się po ludziach wiele dobrego, co bez wątpienia jest wynikiem tego, co przeszła w życiu.

Przed Ciżemką spotkanie z weterynarzem i kowalem. Dopiero po wykonaniu zdjęć RTG, które pokażą, w jakim stanie są jej kości kopytowe, zostanie przeprowadzona korekcja kopyt. Spodziewamy się, że po latach stania na takich kopytach ich ucięcie może spowodować kulawiznę związaną ze zmianą ustawienia kopyt, ścięgien i więzadeł. Przez lata zaniedbań jej nogi zaadaptowały się do takiego stanu, jaki ma, ale po okresie przejściowym licznym na znaczną poprawę u Ciżemki, a co za tym idzie wierzymy, że za jakiś czas będzie mogła galopować po łące wraz z innymi małymi konikami. Na tą chwilę porusza się jedynie stępem, a i to jest dla niej wyzwaniem.

Szanowni Państwo, dziękujemy z całego serca za wsparcie dla Niusi – Ciżemki. Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy nic dla niej zrobić. Dzięki Wam ona żyje, jest już bezpieczna, otoczona troską i dobrą opieką. Dziękujemy po stokroć.
W najbliższych dniach zamieścimy informacje o stanie jej nóg i o tym, jak przebiegła korekcja kopyt.

• Więcej o Niusi – Ciżemce – KLIK

z tytułem „Pomoc dla zwierząt”

Pomoc

Pomoc