Wydarzył się cud. Złota uratowana. Bardzo Wam dziękuję za pomoc

Dzisiaj Złota przesyła pozdrowienia i kolejny raz dziękuje za uratowanie życia.

Miała jechać do ubojni, a dzięki Wam ostatni rok spędziła nie robiąc zupełnie nic dla ludzi. Złota korzysta z życia na wolnym wybiegu i robi co chce i kiedy ma na na to ochotę. Nie pracuje, nie rodzi, nic nie musi. I nie narzeka😉.

Dziękujemy, że jesteście z nami ❤️❤️❤️

tel 506 349 596

06.09.2023
Złota ochoczo pozuje do zdjęć, widać, że obiektyw ją lubi, a ona o tym doskonale wie  😉. Ale nie dajmy się zwieść! Jak na klacz przystało Złota miewa swoje chimery i stara się, żeby nie było zbyt nudno! Próby podnoszenia jej nóg do czyszczenia i dla kowala są wielkim wyzwaniem, niczym karczowanie dżungli gołymi rękoma 😵‍💫.

Ale nas nic nie zniechęci! Czas ⏰, cierpliwość i dużo miłości ❤️❤️❤️ działają cuda!

Dziękuję, że jesteście❤️

Aktualizacja 11.08.2023

Złota razem z nami życzy wszystkim udanego weekendu! Mamy nadzieję, że pogoda Wam dopisze i spędzicie ten czas tak jak tylko lubicie 😊

Dziękuję za wsparcie

Szanowni Państwo, załączamy najnowsze zdjęcia i film ze Złotą. Teraz w pełni widać jaka to wspaniała i energiczna klacz. Zobaczcie jak cieszy się wolnością.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc przy jej ratowaniu.

26.04.2023

Szanowni Państwo, Złota bezpośrednio od handlarza pojechała do zaprzyjaźnionej stajni. Jest to sprawdzone miejsce – mieszkają już tam Nadzieja, Prometeusz i Balbina. Zobaczcie jaka ta klacz jest piękna. Jeszcze raz dziękuję za pomoc w jej ratowaniu. A nie była to łatwa przeprawa, bo Złota jest bardzo duża i kosztowała ponad 10 tysięcy złotych.

Dziękuje za wsparcie

Uratowana 25.04.2023

Oto Złota, to dobry koń, poczciwy. Jeszcze niedawno woziła nowożeńców do ślubu. Była przydatna, chciana, ale to się skończyło. Wiekowy właściciel uznał, że czas na likwidację działalności, młodzi i tak najczęściej wybierają samochody, a konia karmić trzeba, wodę dać trzeba, a to wszystko kosztuje. Miał on dwa konie, klacz, którą widzicie na zdjęciu i ogiera do pary. Ogier padł dzień przed tym jak miał przyjechać po niego klient, nie wiadomo na co. Właściciel obawiając się, że klacz też przyniesie stratę sprzedał ją handlarzowi końmi na rzeź. Stała ona w tuczarni  od kilku tygodni, szukałem dla niej domu, niestety nikt nie chce grubej Złotej która nie dość, że po rozkuciu kulała to jeszcze nie urodziła źrebaka choć stała z ogierem w jednej oborze. Ostatnio Złota chodzi lepiej ale trudno powiedzieć co było przyczyną kulawizny i na ile koń jest użytkowy. Badać nikt nie chce, bo to koszty, a na kupno konia, co do którego może się okazać, że nie będzie już nigdy pracował też nie ma chętnych. Koń, zwłaszcza zimnokrwisty choćby był najpiękniejszy by dostawać jeść, musi na to zarabiać. Mało jest osób, które chcą trzymać „grubasa” jako kosiarkę.

Handlarz od tych kilku tygodni co piątek pyta mnie – wywozić czy zostawić. Nie miałem serca powiedzieć „wywieź”, więc ona stała, choć inne jechały. Tych innych nie widziałem, gdy tam ostatnio byłem stała tylko Złota. Ciężko jest, gdy wejdziesz i pogłaszczesz wydać wyrok. Takich koni, które były w moim życiu przez te kilka minut, a już ich nie ma, mam w sercu i tak już zbyt wiele. Są jak kolce cierniowe.

Niestety nie znalazłem nikogo, kto chciałby ją kupić dla siebie, a cierpliwość handlarz się skończyła. Nie chce jej już karmić, chce zarobić na niej. Powiedział, że do jutra wieczorem ma być zadatek. To duża klacz, ciężka. Więc droga. Cena, jaką trzeba za nią zapłacić to 10700 zł. Do tej pory udało się zebrać prawie 7200 złotych. Ostatnią ratę 3500 złotych muszę uzbierać do poniedziałku 24 kwietnia.
Ten człowiek wywozem koni na rzeź zajmuje się od ponad 40 lat, tu nie ma litości. Jeśli się nie spłaci Złotej, zabierze ją na ubój.

Ja wiem, że proszę i proszę i możecie mieć dość. Wiem też, że dostanę kolejne maile z niewybrednymi komentarzami. Nie jest to miłe, ale mając na szali życie tego biednego zwierzęcia, nie mam wyjścia. Muszę kolejny raz poprosić Was o pomoc.
Więc proszę, pomóżcie.

Dziękuje za wsparcie