Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

wczorajsze święto przypomina nam o ogromnym znaczeniu ochrony dzikich obszarów dla naszej planety. Według danych zebranych przez naukowców w  1935 roku – 66% powierzchni na Ziemi zajmowały obszary dzikie. 2020 roku to 35% i ta liczba ciągle maleje.

Wprost proporcjonalnie do tych danych zwiększa się liczba ludności oraz emisyjność nadmiaru dwutlenku węgla do atmosfery.

Przynależymy do tego świata, a Dzika Przyroda nie powinna być traktowana jak jakaś mityczna kraina, tylko nieodzowna część naszego istnienia.

Gdy zniszczymy całkiem naturę, zniszczymy i siebie.

W takim mniej globalnym wymiarze – sprzątajmy po sobie, sprzątajmy lasy. Walczmy o to, żeby parki w miastach były przyjazne przede wszystkim zwierzętom, które mają coraz mniej przestrzeni do życia przez naszą zachłanność.

Bądźmy odpowiedzialni za to jedyne miejsce, na którym wszyscy żyjemy. Możemy tylko zyskać.

z tytułem „Wsparcie dla koni na rzeź”