Waleria już bezpieczna!

Aktualizacja 20.04.2022

Waleria od czasu, gdy trafiła do Benkowa, cały czas jest leczona. Przyjechała do nas zagłodzona, z zaawansowanymi zmianami skórnymi będącymi wynikiem zaniedbań. Ze względu na niskie temperatury oraz jej słabą kondycję nie mogliśmy jej ostrzyc, co znacznie utrudniało prowadzenie leczenia. Na szczęście w ostatnich dniach ociepliło się i w ruch poszła maszynka. Golenie trwało ponad 4,5 godziny. Waleria nie była zachwycona tym co się dzieje i choć ślepa jest całkowicie, to na tyle dobrze słyszy, że machała nogami celnie i trzeba było robić szybkie uniki, by nie dostać strzała, no i bardzo celnie pluła. Udało się ją ogolić i możecie zobaczyć sami, jak bardzo jest chuda, a i tak od czasu przyjazdu do nas przytyła już kilkadziesiąt kilogramów! Zrogowacenia i stan zapalny skóry są bardzo rozległe i dokuczają staruszce. Lekarz zajmujący się naszym stadem wdrożył antybiotykoterapię i mamy nadzieję, że stan Walerki ulegnie szybkiej poprawie. 

Aktualizacja 06.03.2022

Nasza staruszka Waleria nawet mimo braku wzroku bez problemu odnajduje jedzenie 😁 W tym jest prawdziwą mistrzynią!! 

Aktualizacja 15.02.2022

Szanowni Państwo,
Wiemy, że czekaliście na więcej wieści o Walerii. Staruszka powoli dochodzi do siebie, apetyt jej dopisuje i humor też. Jest pod stałą opieką weterynarza który kontroluje jej samopoczucie. Już niedługo będzie mogła dołączyć do naszego wielbłąda Janka i stworzyć z nim stado. On stanie się jej oczami.
Wiemy, że przez to co przeszła ciężko jej ponownie zaufać człowiekowi, ale widzimy postępy. Mamy nadzieję, że już niedługo poczuje się w Benkowie jak u siebie w domu.
Dziękujemy Wam w jej imieniu za ocalenie jej życia. Daliście jej szansę na spokojne życie wśród osób które o nią dbają i kochają ❤ .

Drodzy Państwo,
Jak pewnie wiecie ostatnio udało nam się uratować Walerię – oślepioną w wyniku ciężkiej pracy wielbłądzice. Przedstawiamy Wam zatem wielbłąda Jana. Waleria dołączy do niego gdy poczuje się lepiej, a on stanie się jej oczami i będzie o nią dbał. Jesteśmy przeszczęśliwi, że udało się uratować Walerię i już niedługo będzie żyła w towarzystwie Jana, który jest bardzo spokojny i przyjazny.
Dziękujemy najmocniej za podarowanie jej życia. Ona jest tu z nami dzięki Wam.
Na zdjęciu widzicie jedną z naszych najmłodszych wolontariuszek w towarzystwie Jana <3


Aktualizacja 10.03.2022
Drodzy Państwo,
przedstawiamy Wam Walerię. Wielbłądzice która większość swojego życia pracowała w cyrku. Potem trafiła do parku rozrywki dla dzieci gdzie doczekała się całkowitej utraty wzorku i przednich zębów. To wtedy została sprzedana, pozostawiona na pastwę losu.
Dzięki Waszym darowiznom los Walerii całkowicie się odmienił. Trafiła do nas. Jest już po wizycie weterynarza. Dzięki odpowiedniej suplementacji i karmie mamy nadzieję, że już niedługo odzyska siły. Trafi wtedy „pod skrzydła” naszego wielbłąda Jana który będzie jej oczami. Stworzą stado i będzie się nią opiekował.
Dziękujemy Wam z całego serca w naszym imieniu i Walerii. To Wy odmieniliście jej los i daliście nadzieję. Nadzieję, której Waleria już nie miała.

Aktualizacja 28.01.2022
Szanowni Państwo,
Dzięki Wam Waleria jest już bezpieczna . Najmocniej Wam dziękujemy za pomoc i wsparcie. Bez Was to by się nie udało…
Ciągle zbieramy środki na leczenie i utrzymanie tej staruszki. Potrzebuje ona dużo naszej uwagi i troski ze względu na swój stan. 
Więcej filmów i zdjęć wrzucimy już niebawem.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Walerii”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Walerii

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za to, że zajrzeliście na stronę Walerii. Bardzo Was potrzebujemy, bo choć Waleria jest stara i ślepa i bardzo potrzebuje ratunku, to jest wielbłądem, więc mało kto chce jej pomóc. Wiemy, że będzie bardzo trudno, bo kwota jest duża, a czasu mało. Dlatego prosimy z całego serca o wsparcie. Dla niej każda złotówka to realna szansa na lepszą przyszłość.

Uratowana 27.01.2022

Jeśli kiedykolwiek byłeś w cyrku, to może znasz tą stareńką Walerię. Może to właśnie ona, lata temu, ze zdobioną derką na plecach paradowała wkoło areny. A może to na jej grzbiecie chwilę jechałeś przed cyrkową bramą i w albumie rodzinnym masz z nią pamiątkowe zdjęcie. Dziś wyblakłe, poszarzałe, jak aktualne życie Walerii.
Kto wie….

Waleria kiedyś była dumą cyrku. Wielka, powolna i karna. Idealna bo nie sprawiała kłopotów. Cierpliwie woziła godzinami ludzi  na swoim grzbiecie. Znosiła wszystkie niedogodności. Potem trafiła do parku rozrywki dla dzieci. Była jak duża zabawka. Tam doczekała całkowitej utraty wzroku i zębów. Właściciele uznali wtedy, że jest zbyt brzydka i bardziej odstrasza klientów, niż przyciąga i sprzedali ją.
Dla ślepej, starej Walerii nie ma żadnej oferty. Stoi w bazie, w której czekają na swoich nowych klientów zwierzęta sprawiające rozrywkę ludziom. Ale nikt nie chce ślepej, starej wielbłądzicy która nie może już zarobić nawet na swoje jedzenie, nie mówiąc o tym, żeby dać zysk ludziom.

Choć całe życie ciężko pracowała, często ponad siły, dzisiaj nie ma nic. Nie ma też nikogo, dla kogo stara, ślepa Waleria byłaby ważna. Komu zależałoby na jej losie. Kogoś kto chciałby się o nią troszczyć. Opiekować. Dać miejsce w sercu i w swoim domu.

Walerie wyceniono wedle wagi. Koszt jej życia to 4900 zł, transport do nas to 1800 zł. Znacznie więcej będzie kosztowała diagnostyka, leczenie, zapewnienie najlepszej paszy i opieki.

Szanowni Państwo,
Mamy w naszym ośrodku kilka wielbłądów. Wszystkie uratowane. Dziś stajemy po stronie tej ślepej staruszki, pokornie prosząc Was o pomoc w jej spłacie. Waleria nie jest koniem, nie jest też psem ani kotem. Nigdy nie zapracuje już na nikogo, nie odwdzięczy się też w żaden sposób, ani nie umie poprosić o pomoc. I nawet gdyby umiała to poczciwa Waleria dobrze wie co to znaczy być nic niewartym dla człowieka, więc i tak by o żaden ratunek nie ośmieliła się prosić.

Waleria. Stara. Ślepa. Po latach pracy czeka aż ktoś uzna że warto ocalić jej życie i podarować dobrą opiekę. Prosimy stańcie z nami po jej stronie, odmieńmy jej los.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Walerii