Walentynkowa pomoc dla Zuzi

Dostaliśmy informacje, którą bardzo chcemy się z Wami podzielić.

W zeszłym tygodniu ww różnych miejscach ukazało się takie oto ogłoszenie:

„Nadchodzą Walentynki. Serduszka, misie, amorki i czekoladki – nadmiarowe zakupy i ciągle te same sztampowe pomysły…
Nie musi tak być! Można w tym dniu wyznać uczucia, robiąc niezwykły gest – dzieląc się miłością ze zwierzakami, które bardzo jej potrzebują. Proponuję: wesprzyjmy te najbardziej potrzebujące! Niech wspólne pomaganie zbliży nas jeszcze bardziej
Od poniedziałku 13 lutego przy sali nr 6 będzie się znajdowało specjalne pudełko. Każda wrzucona do niego – choćby symboliczna – złotówka zostanie przekazana lokalnie działającemu stowarzyszeniu – obrońcy praw i życia zwierząt – pamiętacie jeszcze Benka? Niebawem znów odwiedzi naszą szkołę 🙂
Szanujesz przyrodę? Kochasz psy, koty, a może ptaki albo osiołki czy konie? Możesz to wyrazić wspierając zwierzaki, o których większość ludzi woli nie myśleć na co dzień, a już na pewno nie w tym kolorowym walentynkowym komercyjnym zawrocie głów i serc…”

Uczniowie wrzucali do pudełka swoje grosiki, złotówki i wielozłotówki. Na Walentynkach zrzutka się nie skończyła, bo każdego kolejnego dnia ktoś chciał jeszcze dorzucić coś. Aż na koniec tygodnia podliczyliśmy – razem było 243,44 zł!
Czytając o kolejnym osiołku w potrzebie, zdecydowaliśmy się naszą Walentynkę przekazać (przelewem) na ratowanie Zuzi.
Dziękujemy Szkoła Podstawowa w Rogalinie im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego za pomoc w ocaleniu ośliczki. Tak właśnie to działa, wiele osób dokłada grosiki i złotówki, a zwierzak otrzymuje ogromną pomoc. W tym wypadku szczęściarą okazała się Zuzia. Dziękujemy! I całej szkole i każdemu, kto pomógł ją ocalić. Razem możemy wszystko!
Dziękujemy, że jesteście z nami!

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”