Tosio odszedł

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Tosio pogalopował za Tęczowy Most. Nie wiemy co było przyczyną, wieczorem jadł, czuł się bardzo dobrze, rano znaleźliśmy go gdy leżał na boku przy balocie siana. Wyglądał jak co dzień, bo Tosio nie raz sobie tak polegiwał. Tym razem zasnął na zawsze.

Bardzo przykro.

Michał Bednarek

19.10.2023
Szanowni Państwo,

jestem Wam tak ogromnie wdzięczny, że to się w głowie nie mieści. Uratowaliście Tosia!

Jest już w naszym ośrodku w Nowej Studnicy, przechodzi teraz kwarantannę, tradycyjnie zobaczy go też weterynarz i kowal. 

Bardzo Wam dziękuję, jesteście cudotwórcami!

Michał Bednarek
tel 506 349 596

17.10.2023 Szanowni Państwo,
kończy się czas na rozliczenie się za życie Tosia. Zostały ostatnie 24 godziny na pomoc, a brakuje jeszcze 1100 zł. Czas jest bardzo trudny, wybory absorbują uwagę tak bardzo, że moje telefony i prośby nic dają efektu. Staram się jak mogę by uratować Tosia, proszę Was pomóżcie. Nie odwracajmy się od niego.
 
Michał Bednarek
tel 506 349 596
13.10.2023 Szanowni Państwo, dzięki Wam udało się wpłacić zadatek, na spłatę dostaliśmy czas do 18 października. On nadal potrzebuje pomocy

Szanowni Państwo,
Wielokrotnie prosiłem Was o pomoc dla koni skazanych na zabicie. I zawsze pełen obaw zamieszczam kolejny apel, bojąc się, że nie uda się pomóc i zwierzak, który mógłby żyć, nie dostanie swojej szansy, bo nikt nie usłyszy mojego wołania o pomoc.

Ostatni czas jest dla nas wszystkich wyjątkowo ciężki, bo aby pokazać, jak wyglądają transporty do rzeźni, zbieramy materiały do publikacji, wierząc, że w końcu nadejdzie zmiana, na którą wszyscy tak czekamy. Każdego dnia widuje konie, którym nie jestem w stanie w żaden sposób ocalić życia. Wiem, że jadą do ubojni, słyszę ich rżenie. Nie mam żadnych wątpliwości, że one czują, co je czeka. Wiedzą, że nie uciekną i są przerażone. Są tak bardzo bezradne. One niczemu nie są winne, umierają, bo ludzie uznali, że ich życie jest mniej warte niż pieniądze. Staram się pomagać choć pojedynczym koniom i osiołkom. Robię tyle, ile tylko mogę. I choć wiem, że te ratowane to promil, to wiem też, że każde życie jest warte ocalenia, bo nie ma nic cenniejszego.

Uratowany 18.10.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Dziś ośmielam się prosić o pomoc dla kolejnego zwierzaka w potrzebie – Tosia. To większy kucyk, który został sprzedany do tego samego handlarza, od którego uratowaliśmy Baryłkę.
Widziałem, jak stał uwiązany liną do stalowej kraty pod wiatą dla krów. Jak szarpał się, chcąc uciec. Widziałem strach w jego oczach i tę bezradność konia skazanego na śmierć. 

Ten człowiek, który sprzedaje zwierzęta na ubój, nie ma żadnych skrupułów. Żyje z tego, że one umierają. Nie mieli też skrupułów ludzie, którzy Tosia mu sprzedali. Przecież wchodząc na to podwórze, widząc samochody ciężarowe obklejone reklamami skupu zwierząt rzeźnych, nie można mieć żadnych wątpliwości, co tu się dzieje. Nie da się wierzyć w bajki, że w takie miejsce konie trafiają na emeryturę. Musieli wiedzieć.… a mimo tego, sprzedali biednego Tosia.

Handlarz nie mówił, skąd Tosio jest, ja też nie pytałem, bo i co to zmieni? Powiedział tylko, że to zły kuc, że kuli uszy i odwraca się zadem. Dodał, że musiał mu pokazywać kijem, gdzie jego miejsce.

Podszedłem do Tosia. Chwilę później, gdy zobaczył, że nie mam kija i że nic mu z mojej strony nie grozi, wtulił chrapy w moje ręce. On nie jest agresywny. On jest bardzo przestraszony i próbuje się bronić. 

Tylko tyle może…

 

Szanowni Państwo,
życie i transport Tosia kosztuje 3800 zł. Mało czy za dużo? Ile powinno kosztować życie? Jak wiele bylibyście w stanie za nie zapłacić?
W świecie zwierząt hodowlanych życie warte jest tylko tyle, ile rzeźnicka waga pokaże.
Bardzo proszę, zbierzmy do czwartku 1800 zł zaliczki za Tosia, by nie pojechał w piątek do rzeźni. Jeśli to się uda, będzie kilka dni na spłacenie pozostałej kwoty.
Proszę. Dla Tosia.

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Życie dla Tosia”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Pomoc dla Tosia

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Pomoc dla Tosia