Źrebna TOSIA dziękuje za życie

Aktualizacja 09.06.2022

Wczoraj nagraliśmy dla Was nowy film z Tosią ale plan był, że zamieścimy go dzisiaj. Tyle, że nasz film jest już nieaktualny. Tosia w końcu się zdecydowała na poród i w Benkowie mamy nowego mieszkańca. Dziś nad ranem urodził się ogierek, który dostał na imię Czarli. Obejrzyjcie film do końca 🙂 Tosię uratowaliście w październiku. Była w głodowej kondycji, z zaawansowanym RAO i do tego źrebna. Byliśmy pełni obaw o finał tej ciąży. Dziś odetchnęliśmy z ulgą. Podarowaliście życie Tosi i jej synkowi. Dziękujemy

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Tosi”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Tosi

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Aktualizacja 26.04.2022

Czy poznajecie, co to za piekny, grubiutki i błyszczący zwierzak? 

Tak, trudno w to uwierzyć. To Tosia. Dla przypomnienia zamieszczamy obok zdjęcie Tosi „PRZED”. Tak wyglądała, kiedy trafiła do nas jesienią. Szkielet obciągnięty skórą. I na dodatek była w ciąży. 

A na pozostałych zdjęciach Tosia „PO”. Po kilku miesiącach w Benkowie, gdzie jest nie tylko karmiona ale i otoczona miłością ludzi i końskimi przyjaciółmi ❤ Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Nie było łatwo zebrać pieniądze na wykup Tosi, ale dzięki Waszej wspaniałomyślności daliśmy wspólnie radę. To, że Tosia żyje i jest szczęśliwa, to Wasza zasługa. Dziękujemy Wam.

Tosia, jak widzicie, ma wielki brzuch, a w brzuchu rośnie źrebaczek. W każdej chwili może już pojawić się na świecie. Czekamy niecierpliwie i natychmiast damy Wam znać!

Aktualizacja 23.03.2022

 

Pamiętacie jeszcze Tosię? Zagłodzoną, źrebną klacz, którą uratowaliście w październiku ubiegłego roku? Tosia cały czas jest w Benkowie, nabrała masy, odżyła, a brzuch jak nosiła, tak nadal nosi. Z niecierpliwością czekamy na rozwiązanie i mamy cały czas nadzieję, że będzie ono szczęśliwe. Maluszek, który rośnie w brzuchu Tosi, miał bardzo trudne warunki do dobrego rozwoju, ale mamy nadzieję, że odrobił straty i na świat przyjdzie silny i zdrowy. Gdy tylko to nastąpi, damy znać. Trzymajcie kciuki. 

AKTUALIZACJA 19.01.2022
Tosia życzy Państwu miłego dnia i nie może się doczekać, aż odwiedzicie ją na wiosnę! ♥

kucyk Łatka
AKTUALIZACJA 17.01.2022
Szanowni Państwo,
Czy pamiętacie Tosię? Tą wychudzoną, źrebną kobyłkę? Tosia była w nienajlepszym stanie gdy ją znaleźliśmy – przeraźliwie chuda, z wystającymi żebrami, w ciąży o którą się obawialiśmy ze względu na jej stan.
Staraliśmy się z całych sił aby doprowadzić ją do zdrowia i dobrej kondycji. No i co tu dużo mówić… Udało się!! Tosia jest już prawie w pełni sił, żeber spod tłuszczyku już tak nie widać i samopoczucie się jej poprawiło. Szacujemy, że w marcu odbędzie się jej poród. Trzymajcie kciuki aby wszystko poszło dobrze i żeby źrebak przyszedł na świat zdrowy.
Dziękujemy Wam w imieniu Tosi za podarowanie jej życia. Gdyby nie Wy, dawno by jej tutaj nie było.
Zachęcamy do obejrzenia filmu z Tosią, na którym Michał opowiada troszkę więcej o jej sytuacji.
 
 

AKTUALIZACJA 28.10.2021
Dzisiaj obiecany kilka dni temu film z Tosią. Tyle się u nas dzieje, że nie nadążamy z bieżącym zamieszczaniem wszystkich informacji. W kolejce stoją już kolejne, równie ważne i ciekawe, posty – ale o tym później.

Tosia, jak możecie zobaczyć na filmie, z dnia na dzień, wygląda coraz lepiej. A o tym, co u niej słychać, opowie wam Michał. 

I kilka aktualnych zdjęć Tosi, kliknij by powiększyć

AKTUALIZACJA 16.10.2021

Szanowni Państwo,
chcemy serdecznie podziękować za wsparcie dla Tosi. Dzięki Waszej pomocy klacz dostała szansę na życie i donoszenie ciąży.

Bardzo Wam dziękujemy. To kolejny koń, któremu daliście szansę.
Serdecznie zapraszamy Was do Benkowa. Tosia po dwutygodniowej kwarantannie, jeśli lekarz nie będzie miał przeciwwskazań, zostanie dołączona do jednego z wybiegów.

Tosia jest koniem w bardzo słabej kondycji, do tego źrebnym. Mamy nadzieję, że uda jej się donosić ciąże, a poród, odbędzie się bez komplikacji i na świecie powitamy jej dziecko.

Tosię nadal można wspierać. Można ją też adoptować wirtualnie — do czego zachęcamy.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy. Bez Was nie bylibyśmy w stanie jej ocalić.

 
I zdjęcia naszej Tosi 🙂 – kliknij by powiększyć.

TOSIA - Uratowana 15.10.2021

Tosi miało nie być. Nie była przewidziana w naszym budżecie. Tylko trudno się odwrócić i odejść, gdy zajrzało się w oczy koniowi, który nie ma żadnej szansy na kupca innego niż ubojnia. Historii Tosi nie znamy. Wiemy tyle, co powiedział handlarz. Że ma już swoje lata. Że pracowała w rekreacji, że rodziła, że sprzedawana była z rąk do rąk. Całe życie zarabiała na ludzi, a gdy przyszła starość, nie znalazł się nikt, kto chciałby dać jej miejsce w sercu i bezpieczne schronienie. Dziś zdana na łaskę ludzi, którzy nie mają z nią żadnych wspomnień, jest w dramatycznym położeniu. Czy otrzyma szansę na życie? Czy ktokolwiek uzna, że warto ją wesprzeć? Milion wątpliwości… i strach, że się nie uda.

Patrzę na zarwane plecy, żebra stojące w rzędzie jak sztachety. I na zbyt duży brzuch. To właśnie Tosia. Zużyty, wydrążony przez chciwego człowieka wrak konia. Wyrzucona tam, gdzie nikogo nie interesuje, czemu tak wygląda. Tu liczy się tylko, jak bardzo można ją upaść i ile można na jej zabiciu zarobić.

Nadmuchany sterydami handlarz wcale nie kryje, że Tosia jest źrebna. Prawo mówi, że ubijać nie wolno, ale w rzeźni nikt usg nie robi. Szturchając kijem wychudzone, przestraszone zwierzę, dopytuje co chwila, po co nam kłopot. Mówi, że słabe toto, że nie wiadomo czy nie padnie. A Tosia jakby wiedziała, że o niej mowa, że tu i teraz ważą się jej losy. Co chwila zerka w moją stronę. Prosi o życie. A może o nic już nie prosi? Czy czuje, że pod sercem nosi swoje dziecko? Może wie, że choć jest słaba i wyniszczona, musi żyć. Musi się postarać i trwać tą resztką sił, które zostawił jej człowiek.

Szanowni Państwo, bardzo Was prosimy o wsparcie dla źrebnej Tosi. Dostaliśmy czas do 15 października, by ją uratować. Prosimy, nie zwlekajcie. Pomóżcie ocalić jej życie, niech ma szansę donosić ciążę. Tu każda minuta opóźnienia może się okazać tą brakującą, by przeżyć.

Byśmy mogli spłacić Tosię i ją przewieźć potrzeba 8700 zł. Ale wykup to w przypadku tak udręczonego zwierzęcia tylko początek. Tosi trzeba będzie zapewnić diagnostykę, leczenie i najlepsze pasze.
Prosimy, nie odwracajcie się od Tosi. Ona została sama. Nie ma nikogo, komu na niej zależy.

W Was jedyna szansa na ratunek. Jedyna…

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Tosi