Tobiasz uratowany! Dziękujemy!

przepraszamy za opóźnienie w zamieszczeniu zdjęć Tobiasza, który przyjechał do nas z początkiem miesiąca. Tobiasz zakończył już kwarantannę, jest po wizycie kowala i został dołączony do stada. Z osiołkami dogaduje się bardzo dobrze, z ludźmi nieco mniej. Tobiasz ceni sobie kontakt z człowiekiem, ale na odległość, nie specjalnie chce podchodzić do ręki, musi mieć złe skojarzenia z ludźmi.
Na jego zaufanie codziennie pracujemy i mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli pokazać Wam film jak podchodzi do ręki i bierze marchewkę, bądź jabłko. Na tą chwilę to niemożliwe.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Tobiasza. Dzięki Wam żyje i jest bezpieczny.

I oczywiście zapraszamy w weekend do Nowej Studnicy.

z tytułem „Wspieram Tobiasza”

Wspieram Tobiasza

03.03.2023 Szanowni Państwo,
śpieszymy z dobrą informacją, dzięki Panu Michałowi, który dopłacił większość brakującej kwoty do końcowego wykupu, udało się zebrać całość na spłatę Tobiasza. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc, za każdą złotówkę. Dzięki Wam będzie żył, będzie miał zapewnioną opiekę weterynaryjną, kowalską i bezpieczne schronienie. I już dziś zapraszamy w kolejny weekend do odwiedzin Tobiasza w Nowej Studnicy, koniecznie z marchewką.

Zapraszamy też do śledzenia naszej strony, niebawem zdjęcia i filmy z Tobiaszem.

dzięki Wam udało się wpłacić za Tobiasza 2300 zł, resztę musimy zebrać do najbliższego piątku. Ten handlarz nigdy nie chce czekać na spłatę. Mówi, że nie będzie go karmił dłużej, bo szkoda mu pieniędzy. Piątek już dziś, proszę pomóżcie, już niewiele brakuje by Tobiasz żył.

Uratowany 03.03.2023

Historia Tobiasza jest zupełnie bez znaczenia.
Tu, gdzie trafił, nie liczy się co robił w swoim życiu i dla kogo pracował.
Nieistotne zupełnie jest, gdzie mieszkał, z ilu żłobów jadł owies i kto był jego właścicielem.

Tu, ważny jest tylko jego wiek i waga, bo to one wyznaczają cenę życia. Bo tu, gdzie trafiają zwierzęta skazane na rzeź, nikt nie rozwodzi się nad ich losem. Nikt nie rozważa, czy zasłużyły na ratunek. Tu wszyscy wiedzą, że zbliża się ich koniec i na tym końcu chcą jeszcze zarobić.

Nie ma znaczenia, że Tobiasz umierać nie chce. Jest osłem, a to zwierzę rzeźne. A zwierzęta rzeźne idą na ubój, gdy przestają być potrzebne. Porzucone i niechciane, z wydanym wyrokiem śmierci, czekają na to, co nieuniknione.

Tobiasz nie jest bardzo stary, nie jest też niedołężny. Kuleje, ale ma zaniedbane kopyta, więc najpewniej to jest przyczyna. Mógłby jeszcze długo żyć, ale jest nikomu niepotrzebny, a w naszym świecie bezwzględnej dominacji nad zwierzętami, to wystarczający powód, by go zabić.

Dla Tobiasza na wtorek wyznaczono wywóz do ubojni.

By go uratować potrzeba aż 3600 zł. Tyle kosztuje życie Tobiasza, jego transport i to, że handlarz poczeka na spłatę. Ale by poczekał, trzeba w poniedziałek wpłacić 1800 zł – brakuje jeszcze 900 zł. Jeśli możesz, pomóż uratować Tobiasza. W naszym ośrodku w Studnicy mamy stado osiołków, jest dość miejsca by do nich mógł dołączyć.
Proszę, spróbujmy go uratować.

Dziękuje za wsparcie

Wspieram Tobiasza