Stara Tinka. Najsmutniejszy pies na świecie

Wiesz, jak wygląda paniczny strach? Widziałam go nie raz. Czasem siedzi wciśnięty w kąt starej beczki czy spróchniałej budy, ukryty w stercie stęchłej słomy, pobrzękujący ciężkim łańcuchem na wychudzonej szyi albo ze sznurkiem zaciśniętym tak, że trudno oddychać. Przycupnięty na drżących łapkach patrzy — jak się zbliżasz. Czasem ten strach paraliżuje tak, że już nie ma siły nawet na to, by uciec. Obezwładnia, zabiera kontrolę na własnym ciałem, nad wydalaniem…
Oto Tinka. Trafiła do nas chwilę temu. Stara, schorowana, wychudzona, świerzb toczy jej skórę. Ale to nie on jest najgorszy. Najgorszy jest smutek i przerażenie, z jakim spogląda na człowieka. Gdyby mogła, zniknęłaby. Gdyby mogła, uciekłaby. Gdyby tylko mogła, przestałaby istnieć… Trzęsie się na sam widok człowieka. Cały czas wypatruje skradającego się niebezpieczeństwa.

Nie znamy jej historii, nie wiemy też, kto ją tak bardzo skrzywdził. Do nas trafiła, po odsiadce, ze schroniska. Tam nie miała szans na dobre życie. Na życie jakiekolwiek. Tinka ma około 14 lat. Nie zostało nam wiele czasu na naprawę krzywd, jakie wyrządził jej człowiek. Jest psem wyniszczonym zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Gdy człowiek się zbliża, atakuje ze strachu. Ale Tinka to dobry pies. Tylko to pies, któremu człowiek wyrządził tak wiele złego, że dziś nie ufa już nikomu i niczemu.

Serdecznie prosimy o wsparcie dla niej – by na stare lata miała jeszcze komfort życia. Na ten moment sunia jest na kwarantannie. Jest pod obserwacją, w trakcie diagnostyki. Potrzebna jest dobrej jakości karma dla starszych psów, by odbudować jej wyniszczone ciało. Potrzebne jest ciepłe i miękkie legowisko. Potrzebne jest wsparcie na leczenie jej zmian skórnych i dalszą diagnostykę stanu zdrowia. Potrzebne są witaminy i suplementy dla starszych psów. Potrzebne będą także fundusze na wsparcie behawiorysty, byśmy wspólnie pomogli jej pokonać stres i lęki związane z kontaktem z człowiekiem.
Prosimy o pomoc dla Tinki.
Dla najsmutniejszego psa, jaki u nas przebywa.

z tytułem „Pomoc dla TINKI”
numer konta: 23102040270000110216926564

Pomagam Tince

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach Tinki