ZA KAŻDYM KONIEM STOJĄ SZCZĘŚLIWE DZIECI

Projekt wspierający dla dzieci z niepełnosprawnościami i zagrożonymi wykluczeniem

Celem projektu jest prowadzenie zajęć z hipoterapii oraz jazdy konnej dla dzieci chorych oraz narażonych na wykluczenie, a także rozwinięcie wolontariatu dla dzieci i młodzieży oraz dla podopiecznych MOPS. Wybrane konie, które uratowaliśmy przed śmiercią w rzeźni, a które mają odpowiednie predyspozycje, aby pomagać, zostają terapeutami.

Fundacja BENEK od samego początku działalności niesie pomoc zarówno zwierzętom jak i ludziom. Prowadzimy terapie kontaktowe, edukujemy, przyjmujemy szkoły i przedszkola w naszym ośrodku, a także odwiedzamy placówki edukacyjne oraz opiekuńcze. Gościmy również rodziny podlegające pod MOPS. Celem projektu  „Za każdym koniem stoją szczęśliwe dzieci”  jest zwiększenie ilości pomagających zwierząt, a co za tym idzie – zaproszenie do udziału w zajęciach większej ilości dzieci i młodzieży. Zajęcia są prowadzone w naszym ośrodku Benkowo – Nowa Studnica 12. Dysponujemy pełnowymiarową halą, która gwarantuje możliwość działania bez względu na warunki atmosferyczne, posiadamy odpowiednie uprawnienia, jak również wieloletnią praktykę by pomoc, którą chcemy zaoferować, przyniosła realne korzyści. Ośrodek usytuowany jest w lesie, oprócz koni mieszka w nim kilkadziesiąt innych gatunków zwierząt, co zwiększa walory edukacyjne, a także terapeutyczne (terapeutami są u nas również osiołki, kucyki, krowy, wielbłądy). Jesteśmy nastawieni na aktywne spędzanie czasu, dostosowane do wieku oraz możliwości naszych gości.

Zajęcia dla dzieci z orzeczeniem od zawsze są prowadzone w naszym ośrodku nieodpłatnie. Dodatkowo prowadzimy wolontariat dla dzieci z okolicznych gmin, propagując tym samym aktywne spędzanie czasu, a także uczymy opieki nad zwierzętami i odpowiedzialności. Mamy w tej chwili grupę ponad 20 dzieci i młodzieży, które przychodzą pomagać przy zwierzętach, zajmują się końmi, czyszczą je, sprzątają, opiekują się zwierzętami chorymi, a jednocześnie mają możliwość bezpłatnej nauki jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Dzięki wsparciu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej możemy działać jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Z przekazanego wsparcia zostały zakupione tak bardzo potrzebne pasy do hipoterapii, wysokiej jakości kaski jeździeckie oraz przeszkody i drągi, które sprawiły, że zajęcia u nas są jeszcze bardziej atrakcyjne.

Nasz parcours robi furorę! Żywe kolory, stabilność, wysoka jakość wykonania z myślą o bezpieczeństwie, znacznie podnoszą walory naszych zajęć. Miękkie drągi (część z tworzywa, część piankowych) oraz plastikowe stojaki są wykorzystywane na zajęciach jako tor przeszkód dla dzieci i młodzieży, a czasem nawet 😉 dla koni. Gry zespołowe, zawody, wspólna zabawa rozwijająca umiejętności interpersonalne, podnoszenie sprawności, aktywność fizyczna, samomotywacji oraz kreatywności to jest to, na czym nam bardzo zależy.

Zapraszamy serdecznie do Benkowa. Spokojne zwierzęta, wykwalifikowana kadra, wysokiej jakości sprzęt czekają na Was. Zajęcia dla dzieci z orzeczeniem są całkowicie darmowe. Jak zawsze mile widziane są u nas grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli. Mamy miejsce, by Was wszystkich ugościć. Zapraszamy również młodzież do dołączenia do naszej grupy lokalnej, która korzysta ze wszystkich możliwości, jakie daje ośrodek, ucząc się jednocześnie prawidłowej opieki nad zwierzętami. Zajęcia są bezpłatne, a dzięki Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej zapewniamy Wam również niezbędny sprzęt, abyście byli bezpieczni.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wspomóż nas

Fundacja Benek