Szara odeszła za Tęczowy Most

30.11.2022
Zajmując się zwierzętami, pomocą dla nich, trzeba mieć w sobie ogromne pokłady pokory. Bo choć każdy się stara by zapewnić najlepszą opiekę i dać maksimum troski, bywa, że to za mało. I co by się nie zrobiło i jak bardzo nie starało, to starość i śmierć przyjdą prędzej czy później. Zawsze nie w czas…

Wczoraj na wiecznie zielone pastwiska pogalopowała Szara. Stareńka ośliczka, którą wspólnie ratowaliśmy chwile temu – raptem we wrześniu. Po wykupie mieszkała w zaprzyjaźnionej stajni koło Warszawy, gdzie zaprzyjaźniła się z równie wiekową Pętelką. I z tego miejsca obie dziewczynki wyruszyły do swojego domu adopcyjnego – do Stowarzyszenie Osiołkowa Góra Beskid To tam, pod opieką wyjątkowych ludzi spędziła ostatnie dwa miesiące swojego życia. Nie mogła lepiej trafić.

To ten czas od wykupu był najlepszym czasem w jej życiu. Będąc u kresu dostała w końcu opiekę i troskę, jaką powinna być otoczona od pojawienia się na tym świecie.

Choć była z nami krótko, to wyrwa w sercu jest ogromna.

Biegaj szczęśliwa.
Do zobaczenia.
Do zobaczenia…

Aktualizacja 8.10.2022
Szara i Pętelka już od kilku dni mieszkają w swoim domu adopcyjnym. Pojechały, aż w Beskidy i już dołączyły do stada dwóch osiołków rezydentów. Zapoznania przebiegło bez problemów i dziś cała czwórka tworzy zgodne stado.
Zobaczcie jakie dobre życie mają.
Dziękujemy, że pomogliście je uratować. Daliście im tym samym szansę na takie życie. 

  • Historia Pętelki KLIK

Aktualizacja 03.10.2022
Dziś przychodzimy do Was z nowymi zdjęciami Szarej, ośliczki, która została uratowana dzięki Waszej pomocy. Staruszka dobrze sobie radzi, ma apetyt, a na widok wiaderka dostaje sporego przyspieszenia. Widać, że nie miała w życiu lekko, zarówno pod względem jedzenia (je bardzo łapczywie, jak i opieki – zbyt energiczny ruch ręką sprawia, że Szara zamyka oczy i szybko ucieka z głową. Boli serce jak się patrzy na takie reakcje.

Ale są i dobre wiadomości, Szara i Pętelka znalazły wspaniały dom adopcyjny. Właśnie przed chwilą wsiadły do samochodu i ruszyły w stronę Krakowa, gdzie czeka na nie wspaniały dom adopcyjny, w którym są też inne osiołki. Trzymajcie kciuki za dziewczynki! Niech im się wiedzie. 

Aktualizacja 21.09.2022
Szanowni Państwo, jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc dla Szarej. To przesympatyczna staruszka. Bardzo grzeczna, kontaktowa i miła. Ma niezmierzone pokłady cierpliwości do innych zwierząt i do ludzi dużych i tych zupełnie małych.

Jest już po wizycie lekarza. Ma podrażnione oczy, zostało wdrożone leczenie, mamy nadzieję, że za kilka dni po łzawieniu nie będzie śladu. Została odwszona, przed nią odrobaczenie. Ma apetyt, bardzo lubi marchewki i jabłka. Z każdym dniem jest też silniejsza, dużo spaceruje, zdarza jej się podkłusowywać po smakołyki. Mamy nadzieję, że przed Szarą wiele lat dobrego życia.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla tej cudownej ośliczki. Ona żyje dzięki Wam.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Wszystko wskazuje na to, że niebawem Szara będzie mogła rozglądać się za dobrym domem adopcyjnym. Za najlepszym. A do tego domu najchętniej zabrałaby ze sobą Pętelkę. Dziewczyny się zaprzyjaźniły i polubiły, na pewno nie miałaby nic przeciw, by zamieszkać razem. Osiołki to zwierzęta stadna, najlepiej się czują we własnym towarzystwie.
Dziewczyny oczywiście tylko jako zwierzaki do towarzystwa, bez możliwości użytkowania.

👉 Masz pytania? Zadzwoń: 506 349 596 Michał
Więcej

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Szarej”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Szarej

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Szanowni Państwo,

krótko, ale treściwie. Ocaliliście Szarą :-) Dziękujemy!
Staruszka dołączyła do wykupionej chwilę temu Pętelki i dziewczyny wspólnie odbędą kwarantanne, po której zakończeniu przyjadą do Benkowa.
Szara jest większa od Pętelki, ale tak samo spokojna i cierpliwa. Obie dziewczyny są pełnoletnie (już jakiś czas) więc wiek zrobił swoje. Mądre i wyrozumiałe z pełnym spokojem znoszą wszystkie zabiegi.
Zapraszamy na film z Pętelką i Szarą, w najbliższych dniach więcej informacji o stanie zdrowia Szarej.
I jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za podarowaniem im życia. Bez Was nie byłoby żadnej szansy na ratunek dla nich.

Uratowana 15.09.2022

 

Gdyby Szara miała więcej szczęścia, nie rodziłaby całe swoje życie, nie woziła w kurzu i upale dzieci na swoim grzbiecie, nie ciągnęłaby bryczką turystów. Bo gdyby Szara miała więcej szczęścia, ktoś by ją kochał, głaskał, przytulał, troszczył się o nią. Bo Szara, poczciwa jest, uważna, ostrożna. Z cały swoim charakterem, cierpliwością i spokojem, mogłaby być idealnym przyjacielem każdego człowieka.

Ale zamiast dobrego życia, człowiek Szarą wykorzystał, a jej dobry charakter sprawił, że przegrała swoje życie już na starcie. Nie buntowała się, nie broniła, więc wydrenowano ją do cna, obciążając pracą ponad siły. Dziś, ma ponad 25 lat, siwe skronie, zarwane plecy, koślawe nóżki i wyrok śmierci, a mimo to, gdy do niej podejdziesz, przytuli się do ciebie. Schowa ciepłe chrapki w Twoje dłonie, poliże je i mrużąc oczy, cichutko westchnie zadowolona, że jesteś obok. Jesteś dla niej. Choć na chwilę.

Życie Szarej się kończy. I nie dlatego, że jest już stara, ale dlatego, że przestała się nadawać. Do pracy, do rodzenia, do zarabiania. Darmozjada, nawet najmilszego, nikt trzymać nie chce. Nie pracuje, to traci prawo do życia. Gdy się nie zaźrebiła, jej pan uznał, że na Szarą już czas i sprzedał do handlarza, by ten zawiózł ją ubój.

By ocalić Szarą, wiele osób musi uznać, że warto to zrobić. Wierzymy, że ta stara ośliczka znajdzie miejsce w Waszych sercach i pomożecie ją uratować. Potrzeba 4300 zł, by ją odkupić i przewieźć.

Mamy czas do środy, by wpłacić zadatek 1000 zł (dzięki Wam udało się go wpłacić), pozostałą kwotę będziemy musieli zebrać do 15 września.

Bardzo prosimy o ratunek dla Szarej. Ona może żyć, mamy dla niej miejsce, ale potrzebne są pieniądze, by ocalić jej życie.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Szarej