Szajka odeszła...

26.02.2023
mieliśmy nadzieję do samego końca, że Szajkę uda się uratować. Niestety dziś dostaliśmy wiadomość od Pani Leny, której nie chcieliśmy dostać.

Po 5 dniach dożylnych kroplówek i podawania leków stan mojej kochanej Szajki był coraz gorszy, lekarze zrobili wszystko co mogli żeby jej pomóc, niestety bez rezultatów…wyniki krwi były tragiczne. Wczoraj wspólnie z weterynarzem podjęliśmy najsmutniejszą decyzję… Szajka odeszła… zasnęła na moich rękach.

Chciałam z całego serca podziękować za pomoc w ratowaniu jej życia…bez waszej pomocy nie dałabym rady zrobić tak wiele dla niej. Choć była małą koteczką zostawiła ogromną dziurę w moim sercu i tęsknotę, której nie jestem w stanie opisać. Bardzo mi brakuje mojego małego przyjaciela…:(
DZIĘKUJĘ
Lena

Aktualizacja.
Niestety stan nerek nie pozwala na wykonanie rhinoskopii. Kotka jest cały czas intensywnie leczona, trwa najważniejsza dla niej walka. Prosimy, wesprzyjcie jej leczenie i trzymajcie kciuki by udało się jej pomóc.

Dzisiejsze czasy są wyjątkowo trudne. Koszty życia rosną, nikomu nie jest łatwo. Wiele osób boryka się z kłopotami finansowymi, a gdy dojdzie do tego choroba czworonożnego przyjaciela to sytuacja staje się dramatyczna. Zwierzęta same sobie nie pomogą, a opieka weterynaryjna potrafi pochłonąć ogromne kwoty. Co wtedy zrobić? Za co płacić najpierw? Co wybrać? Jak podzielić zarabiane pieniądze, gdy brakuje na wszystko? Jak pogodzić się z brakiem możliwości ratowania życia swojego Mruczka czy Burka? Samą miłością zwierzęcia się ani nie wykarmi, ani nie wyleczy.

W takiej sytuacji znalazła się Pani Lena. Jej kotka, Szajka to przygarnięty zwierzak. Mieszkała w stajni.

„Szajka jest bardzo łowną kotką, całymi dniami nasłuchiwała w boksach gdzie grasują myszy. Pomimo uciążliwego kataru, cały czas udawało jej się coś upolować. Przynosiła swoje zdobycze do siodlarni żeby się pochwalić i zjadała ze smakiem. Kiedy przyszła jesień i zrobiło się chłodniej, katar przybrał na sile i czuła się coraz gorzej, spędzała całe dnie na kaloryferze w siodlarni. Zaprzyjaźniliśmy się bardzo i nie odstępowała mnie na krok, kiedy byłam w stajni. Uwielbia spać na kolanach lub siedzieć na ramieniu i wtulać się w moją głowę. Jest bardzo odważna i nie boi się hałasów np odkurzacza. Kiedy czuję się lepiej nawołuje mnie do zabawy w ganianego lub chowa się za drzwiami i poluje na mnie, kiedy przechodzę:) bardzo towarzyska – każdego gościa wita wskakując mu na kolana.

Mimo leczenia stan Szajki jest coraz gorszy.

„Kotką opiekuję się od lipca 2022 i od tego czasu walczę z jej katarem. Po kilku antybiotykach nic się nie zmieniło, katar ropny, często z krwią utrzymuje się do dzisiaj więc podejrzenie polipa (noso- gardzieli) jest bardzo duże. Oprócz kataru ma ropę w lewym uchu i również nie ma reakcji na żaden lek. Zarabiam najniższą krajową i nie stać mnie na sfinansowanie nawet rhinoskopi… niestety. Dlatego proszę o pomoc. „

Jakby mało było kłopotów, podczas ostatnich badań wyszło, że Szajka ma niewydolność nerek. Kotka oddycha przez pyszczek, słabnie, inhalacja nie odniosła rezultatu, nie je wcale.
Walka o jej życie trwa. Szajka dostaje leki, kroplówki by wspomóc nerki. To ogromne koszty.

Dodatkowo pilnie potrzebne są pieniądze na wykonanie rhinoskopi, która jest zaplanowana na 20 lutego.

Pani Lena jest w trudnej sytuacji. Przez wiele miesięcy leczyła przyjaciółkę we własnym zakresie kosztem wielu wyrzeczeń, ale dziś to leczenie przerasta jej możliwości finansowe.

Prosimy o ratunek dla Szajki. Potrzebna jest pomoc, by pokryć koszty leków, kroplówek i dalszej diagnostyki.
Potrzebna pomoc by ją uratować. bo Szajka toczy dziś najważniejszą z walk. Nie wiemy czy Szajka to starcie wygra, ale brak leczenia na pewno skończy się dla niej tragicznie.

z tytułem „Ratuję Szajkę”

Ratuję Szajkę

Ratuję Szajkę