Stasio jest bezpieczny ❤

Aktualizacja 29.09.2022

 

Pamiętacie Stasia, którego uratowaliście w lutym tego roku? Staś ma się świetnie, i wysyła wam swoje pozdrowienia z adopcji. Jak mówi jego opiekunka Angelika – Staś na spacerach jest jak poszukiwacz nowego lądu 😁 

Za każdym razem, kiedy dostajemy takie wiadomości, nasze serce się raduje. Daje nam to potwierdzenie, że nasze działania zmieniają świat na lepsze. A dla Stasia, oznacza to cały świat, kiedy podarowaliście mu życie. Bardzo wam dziękujemy, że jesteście z nami.

Aktualizacja 02.08.2022

 

Zapraszamy do oglądania pięknych zdjęć Stasia i jego kolegi. Stasio to koń, którego wspólnie ocaliliśmy w lutym tego roku. Po kwarantannie, diagnostyce i socjalizacji znalazł wspaniały dom adopcyjny w którym z każdym dniem pięknieje.

Bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Stasia, a jego nowej rodzinie za cudowną opiekę. 

Aktualizacja 02.07.2022

Zapraszamy do oglądania kolejnych zdjęć Stasia. Koń znalazł wspaniały dom adopcyjny, gdzie otoczony jest bardzo dobrą opieką. Takich domów szukamy dla naszych koni.

  • Szukasz konia do adopcji – zajrzyj TUTAJ
  • Masz pytania? Zadzwoń: 506 349 596 Michał

Aktualizacja 02.07.2022

Stasio to koń, którego wspólnie uratowaliśmy w marcu tego roku. Dzięki Waszej pomocy otrzymał życie i możliwość otwarcia nowego rozdziału w życiu. To koń, który miał bardzo duże problemy z zaufaniem człowiekowi, musiał wiele wycierpieć. Pierwsze tygodnie w naszym azylu nie były łatwe ani dla nas, ani dla niego. Na szczęście spokojna, cierpliwa opieka, powtarzalność zdarzeń i towarzystwo innych koni, które się nas nie boją, sprawiły, że i on zaczął przychylniej patrzyć na ludzi i tym samym Stasio zaczął się rozglądać za nowymi opiekunami.

Stasio jest już adopcji, gdzie wraz ze swoim nowym przyjacielem (który wygląda bardzo podobnie) do woli korzysta z pastwiska, dobrej pogody, swobody. Takie życie powinien mieć każdy koń. .

  • Szukasz konia do adopcji – zajrzyj TUTAJ
  • Masz pytania? Zadzwoń: 506 349 596 Michał

 

Aktualizacja 20.06.2022

Stasio znalazł swój dom adopcyjny. 

Nie to, żeby u nas mu było żle.

Po prostu zrobił miejsce w Benkowie na kolejnego końskiego biedaka.

Jeżeli macie możliwość i ochotę to zapraszamy do adopcji naszych koni. Będziemy mieli w Benkowie miejsce dla następnych.

https://fundacjabenek.pl/adopcja-realna/

Aktualizacja 17.03.2022

Szanowni Państwo, ogromnie przepraszamy za opóźnienie we wrzucaniu aktualizacji. W ostatnim czasie oprócz naszej standardowej działalności aktywnie wspieramy ludzi i zwierzęta w Ukrainie.
Ci z Państwa którzy nas dłużej obserwują zapewne wiedzą, że działamy bardzo prężnie. Już jutro wyjeżdża kolejny duży transport do Ukrainy. Z tego też powodu mamy urwanie głowy i czasem 24 godziny w ciągu dnia to zdecydowanie za mało.
Mamy nadzieję, że nam wybaczycie oraz tak jak i nas, uradują Was te piękne zdjęcia i film.
Na zdjęciach i filmie pięknie pozuje nasz Stasio – piękny młodziutki koń któremu ocaliliście życie.

 Stasio ma dobry humor, apetyt mu dopisuje, ale charakterek ma jedyny w swoim rodzaju 😀 Jakimś cudem grzecznie ustał podczas kręcenia filmu, ale to tylko pozory. Chłopak ma mnóstwo energii i ochoty do szaleństw i zabawy ❤. Nadal jest nieufny przez to co go spotkało w życiu. Mamy nadzieję, że już niedługo poczuje się u nas jak w domu i w końcu nam zaufa ❤ Stasia odwiedził już kowal i jest po wstępnej diagnostyce weterynaryjnej. Wygląda na to, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, z czego bardzo się cieszymy!
Dziękujemy Wam z całego serca za pomoc którą okazaliście Stasiowi. To dzięki Wam jest w Benkowie, i to dzięki Wam będzie już na zawsze wśród ludzi którzy go kochają i o niego dbają.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Stasia”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Stasia

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Aktualizacja 14.02.2022
Szanowni Państwo,
Dzięki Waszej pomocy udało nam się wpłacić handlarzowi zaliczkę. Dzięki temu dostaliśmy trochę więcej czasu – do 21 lutego z zastrzeżeniem, że ani dnia dłużej. Prosimy, pomóżcie nam go uratować. Jeśli nam się nie uda to pójdzie na rzeź. A on tak bardzo chce żyć…

Aktualizacja 14.02.2022
Szanowni Państwo,
Dzisiaj mija ostateczny termin wpłacenia zaliczki na Stasia. Potrzebujemy jeszcze 2600 zł, aby go uratować. To będą jego ostatnie godziny, jeśli nam się nie uda. Wiemy, że dziś są Walentynki, że ludzie mają inne sprawy… ale Stasio nie może czekać. Błagamy, pomóżcie!


Aktualizacja 09.02.2022
Szanowni Państwo,
Pilne! W poniedziałek 14 lutego, musimy wpłacić zaliczkę za Stasia, potrzeba 3500 zł. Jeśli nie uda się wpłacić tej kwoty, Stasio wtorek pojedzie do ubojni.  Prosimy, pomóżcie Stasiowi! On tak bardzo chce żyć…

Uratowany 21.02.2022

Stasio patrzy na mnie z mieszaniną bezradności i przerażenia. Białka jego oczu błyskają, a koń wyrywa się w rozpaczliwej próbie ucieczki, gdy zbliża się człowiek. Jednak rzeźnicki sznur jest mocny i utrzymał już niejednego przerażonego konia. Dlatego Stasiowe wysiłki nie zdają się na nic. Kij handlarza uderzający po grzbiecie i kilka przekleństw szybko przywracają Stasia do porządku. Przestaje się szarpać na linie, stoi tylko drżąc z lęku i wciskając się w ścianę.

 

Stasio jest młodziutkim koniem. Handlarz mówi, że nigdy przedtem nie miał nawet na głowie kantara. Dlaczego tu trafił? Może kuleje? Nie dano nam szansy wyprowadzić go na zewnątrz i sprawdzić. Może po prostu ktoś potrzebował szybko pozbyć się konia, a jesień i zima to martwy okres i ciężko znaleźć kupca innego niż ubojnia? Nie wiemy tego. Ale widząc to przerażenie w oczach Stasia, ten brak zrozumienia dla tego, co się wokół niego dzieje, kij opadający na jego grzbiet wiem, że nigdy nie powinno się to wydarzyć. Ani Stasiowi, ani żadnemu innemu stworzeniu.

 

Wiem, nie jesteśmy w stanie zmienić świata. Ale możemy zmienić mały świat Stasia. Zamienić rzeźnicki sznur na swobodę na zielonym pastwisku, kij opadający na grzbiet na delikatne muskanie chrapami końskich przyjaciół. Możemy zamienić śmierć w przerażeniu pod rzeźnickim nożem na spokojne odejście w sędziwym wieku, bez bólu i lęku.

Proszę, spróbujmy zmienić mały świat Stasia. Cały jego świat.

Aby pokryć koszty wykupu i transportu Stasia potrzebujemy 11 800 zł. Musimy zebrać również środki na jego utrzymanie.

Błagamy o pomoc. Zostało nam niewiele czasu. 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratunek dla Stasia”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Stasia