Uratowana przez Was Sowa to oaza spokoju

Dziś przychodzimy do Was z informacjami o Sowie.

Jak pewnie pamiętacie, udało się ją uratować w grudniu ubiegłego roku. Jest jednym z koni, którym daliście szansę na życie. Sowa okazała się koniem o cudownym charakterze. To oaza spokoju o niezmierzonych pokładach cierpliwości. To koń, który urzeknie każdego. Każdego do siebie przekona. Ale to też koń, który prezentuje typ najczęściej wywożony na rzeź. Konie zimnokrwiste mają dużą masę więc są drogie. Ich hodowla na mięso się opłaca. Do tego ze względu właśnie na wielkość nie sprawdzą się w sporcie wyczynowym. Tym samym bardzo wiele z nich, już w chwili przyjścia na świat, ma wyznaczoną przez człowieka drogę prowadzącą do ubojni. Dla większości nie ma alternatywy.

Tymczasem takie konie mogą być wspaniałymi przyjaciółmi i towarzyszami spokojnych wędrówek. Szukając konia rodzinnego warto wziąć pod uwagę konia rasy zimnokrwistej. Otoczone dobrą opieką i miłością odwdzięczą się po stokroć.

HIstorię Sowy możecie śledzić tu…..

z tytułem „Pomoc dla Sowy”

Pomoc dla Sowy

Pomoc dla Sowy