Rysiek jest już bezpieczny! Dziękujemy

Aktualizacja 14.08.2023

Jak Wam mija długi weekend? Mamy nadzieję, że spędzacie miło czas i chociaż troszkę odpoczniecie od codziennych obowiązków 😊
Dzisiaj przychodzimy do Was ze zdjęciami uratowanego niedawno osiołka Ryśka. Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu udało się go ocalić i jest już bezpieczny w Benkowie. Po obowiązkowej kwarantannie, kontroli weterynarza i kowala dołączył do naszego stadka osiołków. Powoli poznaje nowe miejsce i nawiązuje nowe znajomości.
Rysiek jest jeszcze trochę nieśmiały i zestresowany całą sytuacją więc trzyma się od nas na dystans. Jest to całkowicie zrozumiałe i normalne – po tym co przeszedł potrzebuje czasu aby dojść do siebie i poczuć się bezpiecznie. Teraz czeka go już tylko bezpieczeństwo, troskliwa opieka no i oczywiście dużo świeżego sianka i pysznych marchewek! Mamy nadzieję, że już w krótce poczuje się u nas jak w domu i zrozumie, że może nam zaufać.
Dziękujemy każdemu kto zaangażował się w sprawę Ryśka. To dzięki Wam to wszystko jest możliwe! ❤️

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596    

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wspieram Ryśka”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Wspieram Ryśka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

26.07.2023

Szanowni Państwo, Rysiek jest już bezpieczny! Dziękujemy Wam z całego serca za ratunek dla tego biednego osiołka. Wiemy, że będzie potrzebował dużo czasu i cierpliwości aby ponownie zaufać człowiekowi. My jesteśmy w stanie mu to podarować i otoczyć troskliwą opieką. W naszym ośrodku już nie będzie się musiał martwić o swoje bezpieczeństwo. Jeszcze raz Wam bardzo dziękujemy! 

Michał Bednarek
tel 506 349 596.

Uratowany 26.07.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

 

Szanowni Państwo, nie wiem co się ostatnio dzieje, ale wyjątkowo dużo osiołków idzie na rzeź… 

Handlarz najczęściej nie chce się dzielić ze mną historiami tych biednych zwierząt. Czasem wspomni słowem lub dwoma o ich przeszłości, ale nigdy nie mówi zbyt wiele. Niestety, te historie którymi się dzieli zawsze są bardzo smutne. Czasem się zastanawiam jak tragiczne muszą być historie tych, o których nie mówi ani słowa. Czemu ludzie tak okrutnie traktują te bezbronne zwierzęta? Przecież one niczemu nie są winne. 

Historia Ryśka musiała być jedną z tych bardzo smutnych, na tyle, że handlarz nie chce mi zbyt dużo powiedzieć. Dowiedziałem się jedynie, że osiołek był bardzo samotny i trzymany w złych warunkach. Reszty kazał mi się domyślić.  

 

Rysiek wygląda na bardzo przerażonego. Gdy podchodzę do niego on kuli głowę i stara się zniknąć. Przytula się do ściany, jakby ze strachu, że zrobię mu krzywdę. Odchodzę od razu aby go jeszcze bardziej nie stresować. W jego oczach widzę panikę, ale on nic nie może zrobić. Przywiązany jest do betonowego słupa przy stodole handlarza i nawet nie może się odsunąć. Nie może nawet zrobić kilku kroków w kierunku świeżej trawy. 

 

Pytam handlarza czemu nie spuści go chociaż na chwilę, żeby mógł się przejść, rozprostować kopytka i poskubać trawy. Handlarz jedynie się zaśmiał i powiedział, że i tak tu ma lepiej niż wcześniej.

Rysiek stoi u tu już jakiś czas i nikt nawet o niego nie pyta. Handlarz narzeka, że teraz coraz więcej osłów ludzie przywożą a nikt ich nie chce kupować. Mówi, że wszystkie takie same a na dodatek strasznie uparte. A przecież jak się przyjrzeć to każdy z tych osiołków jest inny, każdy jest wyjątkowy. Trzeba tylko chcieć to zobaczyć. Ja to widzę i wiem, że Wy też to widzicie. Dlatego ciągle walczę o ratunek dla nich. Dlatego nigdy się nie poddam.

Życie tego osiołka kosztuje 4500 złotych, wczoraj udało mi się wyżebrać po ludziach 2100 złotych. Niestety handlarz już dziś chce resztę pieniędzy.

Bardzo Was proszę o pomoc dla tego biednego osiołka.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wspieram Ryśka