URATOWALIŚCIE RÓŻĘ! DZIĘKUJĘ

Róża odnalazła się w nowym domu błyskawicznie

20.06.2024 Szanowni Państwo,

Jaśmin z Różą mają jak w raju w swoim nowym, wspólnym domu. Jeszcze odbywają kwarantannę, ale taką na wypasie. I to dosłownie, bo mają swoje osobne pastwisko na ten czas.

Dziękuję Wam wszystkim za ich uratowanie ❤️❤️❤️

historia Jaśmina: KLIK

12.06.2024

Szanowni Państwo, jak pisałem kilka dni temu, Róża pojechała prosto do swojego nowego domu. Dobrze zniosła transport i odbywa obecnie kwarantannę, co jest ważne ze względu na to, że konie od handlarzy przybywają w różnym stanie. Choćby przypadek Tytana jest takim mocnym przykładem.

Bardzo dziękujemy fundacji Jedno i nowym opiekunom Róży za zaoferowanie domu oraz pomoc, gdyż to dało szansę na jej uratowanie. Dziękuję też Wam, tak prosto z serca, bo gdyby nie Wy, Róży by już z nami nie było. Jesteście wspaniali ❤️❤️❤️i nigdy o tym nie zapominajcie!

Dziękuję!

05.06.2024 Szanowni Państwo,
odbiór Róży z przyczyn niezależnych od nas może się odbyć dopiero w poniedziałek. Handlarz zgodził się trzymać ją jeszcze te kilka dni, ale nie chce ustąpić co do spłaty i cały czas dopomina się pieniędzy. Nie chce dać nawet jednego dnia więcej i żąda rozliczenia się już dzisiaj. Cena za Róże to 8500, razem z wpłaconą zaliczką jest zebrane już 5600 zł. Zostało do uzbierania aż 2900 zł i jeśli Róża ma żyć, trzeba to uzbierać dzisiaj. Jeśli się nie uda, Róża pójdzie na rzeź, a my już nigdy nie będziemy mieli szansy jej pomóc. Nie będziemy już nigdy w stanie jej uratować.

Będę dzisiaj rozmawiał z handlarzem, ale nie widzę możliwości, aby udało się odwlec termin. Na ten moment nie ma żadnej szansy na ratunek dla tej biednej klaczy.
Bardzo Was proszę o pomoc. Róża nie musi umierać, ale trzeba jej pomóc. Musimy o nią zawalczyć. Musimy ją wykupić z rąk handlarza. Zróbmy to razem. Teraz!

Dziękuję, za każdą pomoc.

4.06.2024 Szanowni Państwo, zaliczka wpłacona, ale handlarz postawił ultimatum, do środy trzeba się za Różę rozliczyć i ją zabrać. Czasu jest tyle, co nic, a kwota do zebrania ogromna. Proszę o ratunek, tu nie będzie kolejnej szansy.

Dziękuję, za każdą pomoc.

3.06.2024 Szanowni Państwo, dziś trzeba wpłacić za Różę 2500 zł zaliczki, ale handlarz już wydzwania od rana i mówi, że chce pieniądze jak najszybciej. Wszystkie pieniądze! Najpierw dawał czas do czwartku, a dziś mówi już o środzie. Powiedział, że zmienił zdanie i dłużej nie zaczeka. Ma być zaliczka na już i spłata najdalej za dwa dni albo Róża idzie pod nóż. Nie wiem, co on jeszcze wymyśli i musimy działać natychmiast! Proszę o pomoc. Tu na pewno nie będzie dodatkowego czasu ani możliwości negocjacji. Proszę o ratunek dla Róży. Czasu jest krytycznie mało!

31.05.2024 Szanowni Państwo,
Od kilku tygodni u handlarza jest klacz – Róża. Nie znam jej historii, a handlarz nie chce nic powiedzieć zasłaniając się niepamięcią. Na pewno nie miała łatwego życia, bo nie garnie się do ludzi. Unika dotyku, podchodzenia, nie chce brać marchewki z ręki. Jakakolwiek by nie było jej życie, to ludzie nie byli tam aniołami.
Handlarz trzymał Różę, licząc, że sprzeda z zyskiem. Ale tam „łaska pańska na pstrym koniu jeździ” i decyzje się szybko zmieniają. Bywa, że nawet w ciągu kilku minut, gdy na podwórze wjedzie znajomy rzeźnik z pytaniem czy nie ma konia na doładowanie do samochodu. Róża stała, choć jechały inne, bo miał być lepszy klient. Ale klienta nie ma i nie będzie, bo Róża nie jest łatwym koniem, a cierpliwość handlarza się skończyła. Zadzwonił i powiedział, że wywozi i ją po długim weekendzie. Nie będzie trzymał, bo już i tak za długo ją karmi.

Jej życie wycenił na 8500 zł. Na poniedziałek chce dostać 2500 zł zaliczki, albo we wtorek przed świtem Różna pojedzie na rzeź. Proszę Was o ratunek dla niej. Od marca szukam jej domu, kogoś kto by ją pokochał i teraz, gdy szansa na miejsce dla niej się pojawiła, handlarz stracił cierpliwość i nie chce już czekać. Mimo próśb i rozmów, nie chce dać więcej czasu. I nawet jeśli zbierzemy te 2500 zł zaliczki to już dziś wiem, że do czwartku trzeba będzie dopłacić resztę i ją zabrać.

Uratowana 7.06.2024

Proszę o pomoc dla tego biednego konia. Jest dom, który może ją przyjąć. Dom świadomy, mający czas, wiedzę i cierpliwość, by przepracować traumy z Różą, ale trzeba ją wykupić.

Dziękuję, za każdą pomoc.

z tytułem „Ratunek dla Róży”
numer konta:
23102040270000110216926564

Pomagam Róży

FILM OSTATNIA PODRÓŻ

Tak wygląda załadunek koni na rzeź.
Oddzielone przegrodami jadą do ubojni.
Konie na filmie już nie żyją…

Pomagam Róży