Szardowi z Charkowa odłamek zmasakrował łapę.
PILNIE potrzebne leczenie!

Aktualizacja z dnia 20.05.2022

Szanowni Państwo, przynosimy Wam informacje o Szardzie, któremu pomogliście wspierając finansowo jego leczenie. Szard ma się dobrze, stosunkowo szybko doszedł do siebie po amputacji łapy. A w tej chwili został zabrany do Lwowa, do Domu Uratowanych Zwierząt, gdzie znajduje się pod troskliwą opieką.

Dziękujemy Wam z całego serca za pomoc, jakiej udzieliliście Szardowi!

Opiekunowie ze schroniska nazwali go Szard, czyli odłamek. Jest kolejną ofiarą wojny, która nie znajdzie się w żadnych oficjalnych statystykach.

Szard jest jednym ze zwierząt, które zostały w Charkowie, kiedy ich opiekunowie ratowali się ucieczką z miasta. Próbował jakoś sobie radzić w ostrzeliwanym mieście, mimo wszechobecnego huku bomb, wycia syren, krzyków i strachu. Dość długo mu się to udawało. Ale pewnego dnia Szard znalazł się zbyt blisko eksplodującej rakiety. Odłamek rozerwał mu w strzępy jedną z łap. Od śmierci z wykrwawienia uratowali go wolontariusze ze schroniska dla zwierząt w Charkowie, którzy codziennie z narażeniem życia przeczesują miasto w poszukiwaniu rannych lub porzuconych zwierząt.

Błyskawiczna operacja uratowała życie Szarda, jednak nie było szansy ocalenia łapy. Podjęto decyzję o amputacji.

Szard jest tuż po operacji, wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia a potem rehabilitacji. Szchronisko samo nie ma szans zapewnić środków finansowych na pokrycie tych kosztów – w ostrzeliwanym mieście nawet nakarmienie zwierząt graniczy z cudem. Brakuje im wszystkiego – karmy, leków, środków opatrunkowych. I oczywiście pieniędzy.

Dlatego z całego serca prosimy o pomoc dla Szarda!

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o darowizny
z tytułem “Ratunek dla Szarda”
numer konta: 23102040270000110216926564

Dla wpłat z zagranicy:
BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
Swift: BPKOPLPW

Adres banku
PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Swarzędzu
ul. Cieszkowskiego 29, 62-020 Swarzędz

PAYPAL fundacja.benek@op.pl

Ratunek dla Szarda

Twoja pomoc ma znaczenie.

Ratunek dla Szarda