Jurka został raniony odłamkiem. Lekarze musieli amputować mu łapkę.

Jurka jest kolejną niewinną ofiarą wojny w Ukrainie.

Wolontariusze ze schroniska w Charkowie znaleźli Jurkę w dzielnicy miasta, która od początku wojny jest nieustannie ostrzeliwana przez rakiety. Wszędzie płoną budynki, wszystko wokół jest kompletnie zniszczone. Mieszkańcy uciekli, ratując własne życie. Jurka nie uciekł. Pewnie nie wiedział, czy w ogóle jest dokąd. A może przerażenie nie pozwoliło mu wyjść z jakiegoś ciemnego zaułka, w którym się skrył przed łoskotem strzałów?

Ale w swoim zaułku Jurka nie był bezpieczny. Dosięgły go odłamki uderzającej w pobliżu niszczycielskiej rakiety. Jurka został ciężko ranny. Tak znaleźli go wolontariusze ze schroniska, którzy z narażeniem życia przeszukują miasto, szukając takich jak on – opuszczonych, przerażonych, cierpiących zwierząt. Natychmiast przetransportowali Jurkę do kliniki, gdzie od razu został operowany. Operacji było kilka, jedna po drugiej, ale mimo wysiłku lekarzy nie udało się uratować jednej z łap Jurki.

Jurka jest nadal w ciężkim stanie. Odniesione rany i wykonana właśnie amputacja sprawiają, że pies potrzebuje intensywnej terapii. Potem będzie również konieczna rehabilitacja, aby przywrócić mu przynajmniej minimalną sprawność.

Schronisko w Charkowie jest od początku wojny w niezwykle trudnej sytuacji. Brakuje karmy dla zwierząt, leków, materiałów opatrunkowych, pieniędzy… Nakarmienie zwierząt graniczy z cudem. A pokrycie kosztów leczenia Jurki jest po prostu niewykonalne. Ale opiekunowie ze schroniska nie chcą się poddać. Dlatego zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na jego leczenie i rehabilitację.

Prosimy, pomóżcie w leczeniu Jurki! Spróbujmy razem wynagrodzić mu to, co go spotkało. Wynagrodzić ból, strach i bezradność. Jesteście jego jedyną nadzieją.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o darowizny
z tytułem “Ratunek dla Jurki”
numer konta: 23102040270000110216926564

Dla wpłat z zagranicy:
BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
Swift: BPKOPLPW

Adres banku
PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Swarzędzu
ul. Cieszkowskiego 29, 62-020 Swarzędz

PAYPAL fundacja.benek@op.pl

Ratunek dla Jurki

Twoja pomoc ma znaczenie.

Ratunek dla Jurki