Pysia i Piorun – już w Benkowie

Aktualizacja 30.03.2022

 Szanowni Państwo, z całego serca dziękujemy za pomoc dla Pysi i Pioruna. Oba konie są w Benkowie, czują się dobrze, na ten moment nie wydaje się, by im cokolwiek dolegało. Zbiórka trwała bardzo długo więc i mały Piorun zdążył trochę podrosnąć i nie jest już taki maleńki. Pysia jest bardzo zrównoważonym, kontaktowym koniem, chętnym do współpracy z człowiekiem. Maluch chowa się za mamę, ale obserwując jej zachowanie, też nabiera zaufania do ludzi. Mamy nadzieję, że za kilka tygodni sam będzie szukał marchewek po kieszeniach. Oba konie są objęte kwarantanną, czekają na kowala i weterynarza. Bardzo Wam dziękujemy za ogromną pomoc dla nich. Do samego końca nie mieliśmy pewności, że uda się je uratować. Jak zwykle nie zawiedliście! Serdecznie zapraszamy do śledzenia dalszych losów Pysi i Pioruna, niebawem więcej informacji.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pysia i Piorun”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Pysi i Pioruna

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Aktualizacja 28.03.2022

PILNE! Kończy się czas dla Pysi i Pioruna. Zbiórka trwa niemal miesiąc ale nadal brakuje środków na spłatę, a handlarz, każdego dnia, natarczywie upomina się o pieniądze. Potrzeba jeszcze 1680 zł by żyły.   Prosimy o pomoc, nie dostaniemy kolejnego terminu.
Albo teraz, albo nigdy się ich nie uratuje…

 

 

Aktualizacja 1.03.2022

Pysia i Piorun. Jeszcze żyją…
Niestety nie udało się zebrać całej kwoty na zaliczkę, wpłaciliśmy tylko 4200 zł. Handlarz zgodził się poczekać na spłatę reszty do końca marca ale musimy dopłacić jeszcze 1000 zł za trzymanie i karmienie koni. To ogromne koszty.
Prosimy pomóżcie podarować im życie. W tej chwili, w związku z sytuacją za wschodnią granicą, bardzo trudno jest uzbierać jakiekolwiek środki na ratowanie koni. Dla nich dziś każda wpłata to szansa na życie.

Szanowni Państwo, gorąco prosimy o pomoc w uratowaniu Pysi i jej przerażonego synka Pioruna. Do 28 lutego musimy wpłacić 6500 złotych, wtedy dostaniemy czas na zebranie pozostałej kwoty.

Uratowane 30.03.2022

W oborze handlarza jak zwykle panuje mrok. Słychać tylko niespokojny oddech i stukanie kopyt w betonową podłogę. Mam ze sobą mocną latarkę – czasami tylko ona pozwala mi zobaczyć, co kryje się w tym ponurym miejscu. Zapalam ją i widzę dwie pary przerażonych oczu. Mama i dziecko, przerażony dziki ogierek. Jak zwykle bezimienne, więc w myśli nadaję im od razu imiona. Pysia i Piorun.

Skąd bierze się kolejny raz klacz ze źrebakiem w miejscu, skąd konie trafiają tylko na rzeź? Kto i dlaczego skazuje małe, niewinne i przerażone końskie dziecko najpierw na pobyt w tym mrocznym i napełniającym lękiem miejscu, potem na drogę w rzeźnickiej ciężarówce wśród innych przerażonych koni a potem na rzeźnicki nóż? Kto skazuje matkę, aby patrzyła na cierpienie i śmierć ukochanego dziecka? To są pytania, na które nie dostanę odpowiedzi. Nawet gdy próbuję je zadawać.

Handlarz bierze linę i wyprowadza Pysię z ciasnego, ciemnego boksu na oświetlony zimnym światłem latarki korytarz. Piorun jest przerażony, próbuje uciekać dookoła mamy. Ale tu nie ma dokąd uciec. Piorun tego nie wie, ale Pysia chyba tak. Widać w niej lęk, ale też całkowitą rezygnację. Jedyne co próbuje, to uspokajać swojego przerażonego synka.

Trudno jest po prostu odwrócić się i wyjść. Nie potrafię, kiedy raz spojrzałam w te przerażone oczy. Nie potrafię zostawić matki i jej dziecka wiedząc, jak straszny koniec je czeka. Dlatego proszę – spróbujmy odwrócić nieuchronny los. Spróbujmy kolejny raz sprawić, by wydarzył się cud. Proszę.

Cena za życie Pysi i Pioruna i za przewiezienie ich do naszego Azylu to 15.300 zł. Do 28 lutego musimy wpłacić 6500 zł zaliczki. Wtedy dostaniemy dodatkowy czas na zebranie pozostałej kwoty. Jeśli tylko możesz – prosimy, pomóż.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pysia i Piorun”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Ratuję Pysię i Pioruna

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Pysi i Pioruna