Biełoczka z Zaporoża jest do połowy sparaliżowana, straciła też łapę. Prosimy o pomoc!

Aktualizacja 17.05.2022

Szanowni Państwo, dziękujemy Wam bardzo za pomoc, jakiej udzieliliście Biełoczce – częściowo sparaliżowanej suni, która wymagała intensywnej opieki. W tej chwili Biełoczka wróciła już z kliniki, w której przez pewnien czas przebywała, z powrotem do schroniska. Łapa jest w dobrym stanie.

Dzięki Wam udało się zapewnić jej opiekę i leczenie w dramatycznym czasie wojny. Dziękujemy!

Biełoczka mieszka od kilku lat w schronisku „Podaj Łapę, Przyjacielu” w Zaporożu na Ukrainie. Jest jednym z psów, które wymagają stałej opieki i niemal ciągłego leczenia.

Biełoczka trafiła tu ze złamanym kręgosłupem. Wymagała natychmiastowej operacji i długotrwałej terapii. Dzięki ogromnemu wysiłkowi lekarzy i opiekunów udało się po pewnym czasie przywrócić psinę do samodzielnego poruszania się.

Biełoczka zaczęła chodzić, ciągnąc za sobą i obciążając tylną część ciała. W związku z tym jej tylne łapy ciągle tarły się i raniły o ziemię. Jedna z nich znalazła się w tak okropnym stanie, że mimo wszelkich starań w żaden sposób nie można było wygoić powstających ran i pojawiło się zagrożenie sepsą. W tej sytuacji opiekunowie wspólnie z lekarzami postanowili, że jedynym sposobem uniknięcia zakażenia organizmu jest amputacja łapy.

Amputacja na pewien czas pomogła, ale cały czas jest obawa, że z drugą łapą stanie się to samo. Opiekunowie zabezpieczają łapę specjalnymi skarpetkami, co w pewnym stopniu pomaga, jednak łapa nadal rani się o ziemię. Dlatego Biełoczka wymaga ciągłej kontroli, podawania leków, zabezpieczania i pielęgnacji łapy.

Trwa wojna, sytuacja w schronisku jest dramatyczna. Brakuje wszystkiego – karmy, leków, środków opatrunkowych, pieniędzy. Brakuje też opiekunów do zwierząt. Trudno jest pielęgnować Biełoczkę tak jak tego wymaga oczyszczanie jej łapy, trudno jest podawać leki, których po prostu nie ma…

Gorąco prosimy o pomoc dla Biełoczki. Prosimy o pomoc w zebraniu środków, które moglibyśmy przekazać schronisku „Podaj Łapę, Przyjacielu”, a które pomogą w leczeniu, zakupie leków i materiałów opatrunkowych oraz karmy.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o darowizny
z tytułem “Pomoc dla Biełoczki”
numer konta: 23102040270000110216926564

Dla wpłat z zagranicy:
BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
Swift: BPKOPLPW

Adres banku
PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Swarzędzu
ul. Cieszkowskiego 29, 62-020 Swarzędz

PAYPAL fundacja.benek@op.pl

Pomoc dla Biełoczki

Twoja pomoc ma znaczenie.

Pomoc dla Biełoczki