koni zabito w polskich rzeźniach w 2022 roku

kolejne tysiące pojechały do zagranicznych ubojni

13 polskich rzeźni ma uprawnienia by ubijać zwierzęta nieparzystokopytne, z czego czynnych jest 8

Humanitarny ubój to oksymoron wymyślony na potrzeby dobrego samopoczucia ludzi.
Śmierć to śmierć. Nie da się zabić zwierzęcia nie wprowadzając go w stan cierpienia psychicznego. Transport, załadunek i rozładunek, przeganianie w rzeźni, ogłuszanie, to wszyst­ko elementy powodujące ogromny stres

PODPISZ PETYCJĘ, ZAKOŃCZMY CIERPIENIE
daj im ochronę, na jaką zasługują

Do: Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
 Kancelaria Sejmuul. Wiejska 4/6/8

Konie to w Polsce zwierzęta gospodarskie. Tym samym, zgodnie z obowiązującym prawem, mogą być sprzedawane na rzeź. Mając na uwadze dobro koni oraz edukację w zakresie troski o zwierzęta, żądamy przyznania wszystkim koniowatym statusu, jakim cieszą się psy oraz koty. Żaden koń, osioł ani muł nie powinien kończyć swojego życia w rzeźni. Ani w polskiej, ani zagranicznej.
Konie to część naszej historii i tradycji, nie ma u nas kultury jedzenia koniny więc tym bardziej niezrozumiały jest opór w zakresie zapewnienia tym zwierzętom ochrony. Pieniądze to nie wszystko, a przynajmniej nie powinno tak być. Tym samym żądamy zapewnienia koniowatym ochrony, na jaką zasługują.

Pilna pomoc

konie przeznaczone do zabicia sprzedawane są na wagę
złotych
KOSZTUJE kilogram żywego konia
dorosły koń zimnokrwisty może ważyć nawet tonę

"Mimo zmniejszania się pogłowia koni w Polsce, produkcja mięsa końskiego zwiększyła się. Wyodrębniły się dwa typy użytkowania koni, tj. dla celów jeździectwa i mięsny. Dzięki temu produkcja mięsa wzrastała i przekroczyła ponad 20 tyś ton. Polska należy do znaczących producentów i eksporterów mięsa końskiego w UE. Udział eksportu żywych koni w ogólnym eksporcie żywca i mięsa wynosił około 60%. Obecnie Polska jest czołowym producentem koniny w UE."

Funduszu Promocji Mięsa Końskiego

POMOŻ KONIOM SKAZANYM NA RZEŻ

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Ratuj konie przed rzeźnią, wesprzyj akcję i dokonaj darowizny z tytułem „Ratunek dla koni”
numer konta:
23102040270000110216926564

Podpisy pod petycją zbierane są przez Fundacja BENEK. Podpisując petycję zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych przez fundację i otrzymywanie wiadomości dotyczących kampanii „Konie na rzeź”. Twoje dane nie są udostępniane innym podmiotom. Polityka prywatności.

POMOŻ KONIOM SKAZANYM NA RZEŻ