Oskarek i Marcinek proszą o pomoc

Szanowni Państwo, pod nasze skrzydła trafiły dwa kolejne koty – Oskarek i Marcinek. Prosimy, zapoznajcie się z ich historiami i jeśli możecie, pomóżcie im zapewnić opiekę weterynaryjną. Mamy ponad 340 zwierząt, kolejne zwierzaki to kolejne wydatki. Prosimy o pomoc.

Oskarek, zwykły burasek miał dom. A jakże! Ale takiego domu nie chciałoby mieć żadne zwierzę. Właściciel tego biednego kota trzymał go uwiązanego na sznurku. Przerażony Oskar całymi dniami siedział w jednym miejscu nie mogąc w żaden sposób się uwolnić. Jego pan śmiał się tylko, gdy sąsiedzi zwracali mu uwagę, nic nie robiąc sobie z próśb o uwolnienie zwierzaka. Po wielu awanturach i sprzeczkach, w końcu udało się odebrać Oskarka. Kot trafił pod naszą opiekę.

Jest przerażony. Boi się wszystkiego. Paniką reaguje na wyciągniętą rękę. Nie chce wychodzić ze swojego schronienia, nawet po to by się załatwić. Je tylko wtedy jak jest sam. Po tym co go spotkało z ogromnym lękiem patrzy na każdego człowieka. Oskarek przebywa na kwarantannie.

Przed nim badania, szczepienia, odrobaczenie, kastracja. Stan kota jest taki, że potrzebna jest pomoc behawiorysty, który pomoże mu odzyskać wiarę w ludzi. Przestać się bać własnego cienia. Bardzo prosimy o pomoc dla Oskara.

z tytułem „Oskarek – wsparcie”

Pomoc dla Oskarka

Prosimy również o pomoc dla Marcinka.

To najpewniej ofiara wakacji.

Pojawił się z początkiem lipca na jednej z podpoznańskich wsi. Był zadbany, łasił się do ludzi, prosił o opiekę, o nowy dom. Ale nikt go nie chciał. Bezdomny i z każdym dniem coraz chudszy stołował się w lokalnych śmietnikach. Nie radził sobie w obcym dla niego świecie. Nie umiał polować, nie umiał też odnaleźć się w stadzie kotów wolnobytujących. W końcu, gdy ledwo już chodził, ktoś go przywiózł do nas.

Prosimy o wsparcie dla Marcinka. Potrzebne są środki na diagnostykę, leczenie, profilaktykę weterynaryjną, na kastrację i dobrą karmę. Marcinek to miły kot, tylko zaniedbany i słaby. Jeśli mu teraz pomożemy na pewno znajdzie się ktoś, kto zechce mu dać miejsce w swoim domu i w sercu.

Jeśli chcesz i możesz pomóc,
prosimy o wpłaty
z tytułem „Marcinek – wsparcie”

Pomoc dla Marcinka