Uratowaliście Oskarka! Dziękujemy

04.09.2023 OSKAR – szuka wirtualnych opiekunów

Kilka dni temu minął rok od dnia, gdy rozpoczął nowe życie w Benkowie. Udało się wyleczyć kulawiznę, niestety z okiem nie dało się nic zrobić. Przez ten rok Oskar nabrał zaufania do ludzi, stał się bardzo kontaktowy i skory do zabawy. Kiedy w pierwszych tygodniach miał problemy z aklimatyzacją w stadzie, martwiliśmy się o niego. Goniły go nawet nasze bezzębne dziadki . Dziś ten niewidomy na jedno oko konik, usiłuję przejąć panowanie nad światem, rozstawiając po kątach inne kucyki. Tylko dziadków nie rusza. I ma rację, bo nasze dziadki mają swoje sposoby na temperowanie małolatów.
  • Oskara można adoptować wirtualnie. Całkowity miesięczny koszt utrzymania Oskara to 400 zł ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Gdy wybierzesz swojego zwierzaka, będziesz od nas regularnie otrzymywał filmy, zdjęcia oraz informację co u Twojego podopiecznego słychać.

• Jeśli chciałbyś pomagać w utrzymaniu tego cudownego konika, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Oskara. Żyje, bo podarowaliście mu życie, gdyby nie Wy, nie byłoby dziś tutaj tych zdjęć.
Dziękujemy, że jesteście z nami

29.08.2022 Szanowni Państwo, poniedziałek zaczynamy od dobrych informacji. Oskarek już u nas, w azylu. Koń dobrze zniósł transport, a przejechał blisko 500 km, więc nie mało. W tej chwili odpoczywa na padoku.
Przed nim to, co zawsze – czyli kwarantanna. Odwiedzi go weterynarz, który oceni jego stan zdrowia, odrobaczy, zaszczepi, zaordynuje odpowiednie suplementy i witaminy, a w razie konieczności poprowadzi leczenie. Obejrzy i zbada także jego oko, sprawdzając, czy da mu pomóc. Przed Oskarem również wizyta kowala. Jak widać na filmie, stan jego kopyt zły i najpewniej tego wynikiem jest kulawizna.
Bardzo Wam dziękujemy za uratowanie Oskarka. Ocaliliście go. Mieliśmy nadzieję, że uda się wpłacić chociaż zadatek, a dzięki Wam, koń został uratowany przed terminem. Bardzo rzadko nam się to zdarza.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zapraszamy do śledzenia dalszych informacji o nim.

z tytułem „Wsparcie dla Oskarka”

Pomoc dla Oskarka

Aktualizacja 26.08.2022
Szanowni Państwo, nawet nie wiemy co napisać, bo prosiliśmy Was o zaliczkę, a w ciągu doby udało się zebrać całą kwotę potrzebną by uratować tego dzielnego konia.
Oskarek na pewno nie pojedzie na ubój. Oskarek będzie żył! Dzięki Wam. Ogromne wzruszenie, że tak szybko udało się mu pomóc.
Lada dzień film i zdjęcia już z Benkowa. Dziękujemy z całego serca za tak cudowne zakończenie tego tygodnia.

Szanowni Państwo, kolejny raz prosimy z całego serca o ratunek. Oskarek jest wybrakowany, niechciany, zbędny. Niesprzedajny. Idzie na rzeź. Jego życie i transport to koszt 3000 zł. W czwartek musimy wpłacić połowę, by dostać tydzień na uzbieranie pozostałej kwoty. Bardzo prosimy o życie dla Oskarka, którego konia zawiódł człowiek. Jesteśmy dla niego jedyną szansą na ratunek. Jedyną…

Uratowany 26.08.2022

Oskarka
spotkaliśmy u handlarza. Uwiązany w ciasnej komórce czeka na swój ostatni w życiu transport. Ten do ubojni. Wali nogą, rży co kilka chwil wierząc, że tam gdzie miał swój dom ktoś go jednak chce. I wróci.

Oskarku biedny, nie masz o co prosić. Nikt już po ciebie nie wróci. Tam został po tobie niedojedzony owies, garstka siana, słoma ścielona kilka dni temu. Nie są już twoje. Oszukali Cię, gdy mówili, że im na tobie zależy. W swoim domu stałeś cię zbędny, nikt cię już nie chciał, więc idziesz na rzeź. I nie ma znaczenia ile lat woziłeś dzieci na swoim grzbiecie, ile kilometrów wytuptałeś w skwarze i pyle. Tu ziemia jest, nie bajki. Tu ludzie są prawdziwi. A w świecie ludzi nie ma dla koni nagrody za oddanie i cierpienie. Ktoś uznał, że już cię nie chce i tą jedną decyzją wydał wyrok śmierci. Możesz prosić, szarpać się, szaleć z rozpaczy. Możesz tęsknić i uderzać małym kopytkiem o beton. Możesz błagalnie patrzyć tym swoim jednym sprawnym okiem. Ale nie masz co liczyć na litość, w oborze rzeźnika nie znajdziesz niczego takiego. Tu twój strach, twój los, wszystkie przepracowane lata, nikogo nie obchodzą. Gdy będziesz zbyt głośno, uciszy cię bat, kij, sznur, cokolwiek co będzie pod ręką. Będzie cicho wtedy. Jak makiem zasiał.

Handlarz mówi, że kupił Oskarka na rzeź. Nie planował go nikomu pokazywać, bo kulawy, bo nie widzi wcale na jedno oko. Proponuje nam inne, ale tamte nie mają etykiety na ubój. Tylko Oskarek jest wybrakowany, niechciany, zbędny. Niesprzedajny.

Prosimy z całego serca o ratunek dla tego konia. Mamy miejsce w naszym ośrodku by dać mu bezpieczne schronienie ale by żył musimy go wpierw wykupić.
Oskarkowe życie i transport to koszt 3000 zł. W czwartek musimy wpłacić połowę, by dostać tydzień na uzbieranie pozostałej kwoty. Bardzo prosimy o życie dla Oskarka, którego konia zawiódł człowiek. Jesteśmy dla niego jedyną szansą na ratunek.

Pomoc dla Oskarka