Dziękujemy za ocalenie Orlika. Szuka stałych sponsorów.

Orlik od roku mieszka w Benkowie. Ocaliliście go przed wyjazdem do rzeźni.

Jest koniem niepełnosprawnym, to utrudnia znalezienie mu domu adopcyjnego. Dlatego pozostaje pod naszą bezpośrednią opieką.
Zanim trafił do handlarza jego właściciele planowali wobec niego sportową karierę (choć nikt go o zdanie nie pytał).

Orlik szybko zaaklimatyzował się u nas i czuje się w swoim benkowym stadzie dobrze.

A jak strzepuje z siebie kurz po poniedziałku? Najlepiej obrazuje to nagranie, obejrzyjcie koniecznie z dźwiękiem 😁.

A pod nagraniem kilka słów o tym, jak można zostać jego sponsorem.

Już od pewnego czasu Orlika można adoptować wirtualnie.
 O co w niej chodzi? Opis niżej:
  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania Orlika to 800 zł, ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na Orlika, będziesz od nas regularnie otrzymywał filmy, zdjęcia oraz informacje, co u niego słychać.

• Gdybyś zdecydował się pomagać w utrzymaniu tego pięknego srokacza, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: https://fundacjabenek.pl/adopcja-wirtualna/
 Dziękuję za każde wsparcie dla Orlika ❤ ❤ ❤

02.10.2023

Sportowe ambicje człowieka wobec niego skończyły się szybko. Orlik doznał kontuzji. Miłość do niego wtedy zniknęła jak kamfora, a on wylądował u handlarza końmi rzeźnymi.

Ten rok odkąd u nas jest był dla niego okresem swobody, spokoju. Ale z kulawizny nie udało się go wyzwolić. Na szczęście nie wpływa ona drastycznie na jego możliwości ruchu i przebywania w stadzie, jednocześnie całkowicie wyklucza go z możliwości budowania więzi „koń-jeździec”. Innymi słowy, jego stan zdrowia sprawia, że pozostanie pod naszą bezpośrednią opieką.

To nie oznacza, że nie można zbudować innej relacji. Orlik nie musi zmieniać lokalizacji, żeby  móc się nim zaopiekować.

Oczywiście mowa o wirtualnej adopcji Orlika. O co w niej chodzi? Opis niżej:

Dziękuję za każde wsparcie dla Orlika ❤ ❤ ❤

Aktualizacja 03.10.2022
kolejne dziś podziękowania specjalnie dla Was. Udało się spłacić Orlika w całości, co dla nas było ogromnym zaskoczeniem, ale też i powodem do radości. Koń jest już w naszym ośrodku w Benkowie. Przed nim wizyta lekarza oraz kowala i szczegółowa diagnostyka związana z kulawizną. Mamy nadzieję, że uda mu się pomóc i wróci do zdrowia.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Orlika. Sprawiliście, że żyje, bo bez Was dziś nie byłoby ani tego filmu ani zdjęć. Dziękujemy po stokroć za ocalenie życia tego pięknego konia. Będziemy Was informowali o stanie jego zdrowia. Trzymajcie kciuki, by wszystko się dobrze ułożyło.

z tytułem „Wspieram Orlika”

Wspieram Orlika

Aktualizacja 29.09.2022

Szanowni Państwo
Jutro mija termin spłaty kulawego Orlika. Nie ma szansy na wykup, nie ma po prostu za co. Zbiórka stoi w miejscu. Rozmawiam z handlarzem prosząc, by dał jeszcze dodatkowy czas. Choć kilka dni. Ale on chce pieniędzy, przynajmniej połowy kwoty. Do tej połowy brakuje, aż 700 zł. Proszę z całego serca o pomoc dla Orlika. Handlarz wywiezie go do ubojni. On nie ma skrupułów. Dla niego nieważny jest koń, liczy się tylko pieniądz, który za niego dostanie.
Proszę, pomóżcie Orlikowi.

Uratowany 01.10.2022

Historia Orlika to opowieść o wyrachowaniu. I jest bardzo krótka. Miał być sport, jest kontuzja i wyrok rzeźnia. Z chwilą diagnozy weterynaryjnej zniknęło wszystko na co wcześniej starczało. Ulotniła się cała miłość, odparowała empatia. Orlik zamieszkał w ostatnim boksie, by nikt nie marnował na niego czasu, a gdy po czasie okazało się, że nigdy koniem do jazdy wyczynowej, zniknęło też zainteresowanie jego losem i z dnia na dzień zabrakło miejsca w stajni. Stał się zbędnym kosztem, a kosztów nikt nie chce.

Dziś u handlarza Orlik czeka na transport do rzeźni. I nie będzie czekał tam zbyt długo. Handlarz mówi, że co miał przytyć to już przytył, dłużej go opasać nie będzie.

Cena, jaką chce handlarz to 5900zł. Dzięki Wam udało się wpłacić 900 zł wymaganego zadatku i dostaliśmy czas do końca września na spłacenie pozostałej kwoty. Jeśli ma żyć, musimy to zrobić.

Bardzo prosimy o pomoc dla Orlika.

Wspieram Orlika