Człowiek, to brzmi dumnie? Ogryzek w trakcie leczenia

06.11.2023

Szanowni Państwo,

leczenie u Ogryzka trwa, ale są postępy. 

Ogromnym wyzwaniem jest leczenie jego uszu, miał tam dosłownie wszystko, wszystkie możliwe pasożyty i stan zapalny. Stwierdzono u niego zapalenie górnych dróg oddechowych, anemię i niedomykalność zastawki.

Zobaczcie na zdjęciach obok w jakim stanie miał uszy.

 

Obecnie jest już po kąpieli i strzyżeniu. Trafił z kliniki do domu tymczasowego, który, chyba można już nazwać domem stałym.

Jego ulubionym zajęciem jest wygrzewanie się na kolanach opiekunów i nawet się zaczął o to dopominać.

Ogryzek jeszcze jest leczony, jeszcze nas potrzebuje, ale to, co udało się już dla niego uczynić jest Waszą zasługą.

Dziękuję, że przy nim trwacie,

Michał Bednarek

el 506 349 596

Człowiek, to brzmi dumnie? To przyjrzyj się zdjęciom Ogryzka. Tak wygląda starość niechcianego psa, którego ktoś potraktował jak śmiecia i wyrzucił. Na co liczył zostawiając głuchego, niedowidzącego staruszka z dala od zabudowań? Raczej nie na to, że sobie poradzi czy, że wróci do domu.

Ogryzek został znaleziony, gdy szedł polną drogą. Choć stwierdzenie, że szedł jest w tym wypadku mocno na wyrost. On się zataczał i przewracał, leżał potem przez chwilę, by zebrać siły. Posapując cichutko i płacząc z bólu, i wysiłku, dźwigał się z ogromnym trudem. Bo choć ciało ma skrajnie wychudzone i lekkie jak piórko, jego drobne łapki były zbyt słabe, by je daleko zanieść. W zasadzie nie były w stanie zanieść Ogryzka już nigdzie. Nie miał szansy by dojść do wsi. Mijało go na tej drodze kilka samochodów, ktoś podobno nawet przystanął, ale szybciej niż wysiadał, zatykając nos wsiadł i odjechał, zostawiając za sobą tuman kurzu otulający wątłe ciało staruszka. W końcu trafił na człowieka, który nie brzydził się wziąć śmierdzącego psiaka do samochodu.

Gdy dostałem zdjęcie Ogryzka nie mogłem odmówić pomocy. Staruszek natychmiast trafił do kliniki weterynaryjnej. Jest w złym stanie. Toczy batalię o życie. Pierwsze badania wykazały ogromne wychudzenie i odwodnienie. Problemy z zachowaniem równowagi mogą wynikać z urazu. Jego skóra jest pokryta strupami i brudem, nie wiadomo jeszcze czy to świerzb, grzyb czy nużeniec. Choroba jest tak zaawansowana, że skóra jest miejscowo zrogowaciała, a cały brzuch, ogonek i tylne łapki kompletnie łyse i podrażnione. 

Nie wiem gdzie Ogryzek mieszkał, ale na pewno nie była to kanapa w salonie, bo śmierdzi tak, że trudno wytrzymać. Lekarze starają się mu pomóc. Dostał leki i kroplówki, w piątek zaplanowane są szczegółowe badania. Dziś był tak silnie odwodniony, że nie udało się pobrać krwi. Musiał odpocząć. Dostał tylko odrobinę karmy, zwinął się w kłębuszek i zasnął głębokim snem.
Niech śpi i odzyskuje siły, bo rokowanie jest ostrożne…

Ogryzek nie zasłużył na taki los. Na pewno kochał swoich ludzi najmocniej na świecie, a w zamian porzucono go na pewną śmierć. Potraktowano w najgorszy możliwy sposób. 

Bo ludzie bez serca wyrzucają stare Ogryzki jak zepsute rzeczy. Kiedyś pupilek… choć może Ogryzek nigdy nie był niczyim przyjacielem, a jedynie ozdobą człowieka. Bo przecież gdyby Ogryzka ktoś kochał, nie szedłby on środkiem wiejskiej drogi, zataczając się i upadając co kilka metrów. Ani nie wyglądałby tak, jak teraz wygląda. Nie byłby sam jak palec. Bezradny. Głuchy i niedowidzący.

Szanowni Państwo,
Ogryzek dzisiaj ma tylko nas. Pomóżmy mu, dajmy nadzieję i szansę, wesprzyjmy by miał na dobre leczenie, karmę, diagnostykę. Wierzę, że wygra bitwę o własne życie. Wierzę, że przed nim jeszcze dużo dobrego jeśli mu pomożemy. Proszę, staniemy po jego stronie i zapewnimy najlepszą opiekę. Wesprzyjcie go grosikami by miał swoją szansę na pomoc.

Michał Bednarek
tel 506 349 596

 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratunek dla Ogryzka”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Pomoc dla Ogryzka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Pomoc dla Ogryzka