Nuka uratowana dzięki Wam!

przedstawiam Wam Nukę! Kucka na razie pozwoliła nam na zrobienie kilku zdjęć. Na film u jej boku jest zdecydowanie za wcześnie. Nuka ma na razie jedynie negatywne skojarzenia z ludźmi i reaguje strachem na próby bliższego kontaktu.  Nie chce podchodzić do człowieka, nie chce być głaskana i całkowicie to rozumiem.

Potrzebuje więcej czasu, żeby zaufać i przekonać się, że tu, w Nowej Studnicy ma bezpieczny dom. Przebywanie w stadzie też odegra tu ważną rolę, poprzez obserwację przekona się, że tu nic złego jej nie spotka.

Dziękuję Wam z całego serca za jej uratowanie przed śmiercią❤️❤️❤️

Sytuacja była dramatyczna, zdani na łaskę i niełaskę handlarza, musieliśmy zebrać resztę kwoty przed wcześniej ustalonym terminem. I po raz kolejny dokonaliście cudu. Uratowaliście Nukę!

Gdy przejdzie kwarantannę, oględziny weterynaryjne oraz kowalskie, dołączy do jednego ze stadek uratowanych dzięki Wam kucyków i niebawem pokażę ją na zdjęciach, albo nagraniu.

Dziękuję Wam po tysiąckroć za ocalenie Nuki ❤️❤️❤️

06.10.2023 Szanowni Państwo,
Mamy tylko kilka godzin na spłatę małej Nuki. Ustaliłem z handlarzem termin rozliczenia na sobotę, ale on zadzwonił kilka minut po 6 rano i powiedział, że zmienił zdanie i chce dziś pieniądze. Że nie będzie czekał do jutra, bo potrzebuje na dziś gotówki. Spytał, czy dam radę się rozliczyć, bo jak nie, to on ją wywiezie do rzeźni, ale odda całą zaliczkę, jaką już dostał.
Nie ma mnie na miejscu, jadę właśnie do Lublina opowiadać o dobrostanie zwierząt i pomaganiu. Nie mam jak pojechać do handlarza i próbować się dogadać. Jedyna możliwość w tej chwili, by uratować Nukę, to spłacić ją jeszcze dzisiaj.
Bardzo proszę o pomoc. Potrzebne jest jeszcze 900 zł, tyle brakuje by się za nią definitywnie rozliczyć i opłacić transport.

02.10.2023 Szanowni Państo, udało się zebrać 2600 zł zaliczki. Ogromnie Wam dziękuję!  Udało mi się wynegocjować czas do soboty na spłatę reszty kwoty, musimy też zebrać 700 zł na transport Nuki do naszego ośrodka. Proszę Was, dla Nuki, abyśmy dali radę ją ocalić. Ma tylko nas.

Oto Nuka, kucyk z komórki, którego widziałem, gdy byłem płacić ratę za Maję i jej dziecko. Jest przestraszona miejscem, panującym tam smrodem, ciemnością i właścicielem. Trzęsie się, gdy się do niej wyciąga rękę. W jej oczach widać tylko strach i bezsilność, a przecież miała dom i ludzi, którym ufała bezgranicznie.

Uratowana 07.10.2023

Jedną decyzją odebrano jej prawo do życia. Ci, którzy byli dla niej całym światem, włożyli jej nóż w serce i kilka razy obrócili. Pierwszy obrót, ściągnęli wygodny kantar, dali stary. Drugi obrót opada bat na zad i opada rzeźnicki trap. Trzeci obrót, siłą chcieli wciągnąć ją na linach. Handlarz opowiadał, że taka mała, a tak bardzo walczyła. Że huk kopyt i rżenie niosły się po podwórzu. Nie mógł się nadziwić, że taki kuc miał tyle siły, że nie mógł sobie z nią poradzić. Dodaje, że bata się nie bała, choć lał i lał. Mówił, że końcu przyszła żona sprzedającego, dała jej kostkę cukru i Nuka sama weszła za nią na samochód.

Ufała swojej pani bezgranicznie, myślała pewnie, że z nią jest bezpieczna… Nie spodziewała się, że ci, którym tak bardzo wierzyła, sprzedadzą ją handlarzowi końmi na rzeź. Oszukali ją w najgorszy, możliwy sposób. Gdy samochód ruszył, zapadła cisza. Nikogo już nie wołała na ratunek. Nikt też się za nią nie obejrzał…

Nuka chwilę temu miała dom. Dziś ma wyznaczony termin ubicia. Jej życie wyceniono na 3500 zł. W poniedziałek po południu ma jechać na rzeź. By tak się nie stało, do godziny 12:00 trzeba wpłacić 1500 zł zaliczki.

Przed nami weekend, zapowiadają ładną pogodę, to fatalny czas na proszenie o pomoc. To też fatalny czas na stanie w komórce i czekanie na transport do rzeźni.

Nuka nie ma nikogo, kogo obchodziłby jej los. Nie ma też nic, czym by mogła wykupić się śmierci. A my mamy bardzo mało czasu, by jej pomóc. Jeśli uda się zebrać zaliczkę, będzie kilka dni na spłatę reszty. Bardzo proszę o ratunek dla niej. Niech jej życie nie kończy się w rzeźni.

z tytułem „Życie dla Nuki”
numer konta:
23102040270000110216926564

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Pomoc dla Nuki

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Pomoc dla Nuki