Myszka i Kropek bezpieczne! Dziękujemy!

14.03.2024 KROPEK POLECA SIĘ DO ADOPCJI WIRTUALNEJ

czas pędzi tak bardzo, że już chciałem pisać, że minął rok odkąd ocaliliście Kropka i jego mamę Myszkę, a to było prawie 3 lata temu!

Ale ja już wiem dlaczego, bo Kropek za dużo nie urósł, dało mi to złudzenie, że nie minęło tak wiele czasu 😂.

Nie dajcie się zwieść pozorom, bo choć Kropek nadal niziutki, to zdecydowanie jest dorosłym koniem. Ma swoje miejsce w stadzie i nie jest ono najniższe w kucykowej hierarchii.

Kropek, jako stały mieszkaniec Benkowa, chciał tutaj się zareklamować, bo można zaopiekować się nim na odległość.

Na czym to polega?

• Całkowity miesięczny koszt utrzymania Kropka to 350 zł,  ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na niego, będziesz od nas regularnie otrzymywał filmy, zdjęcia oraz informacje, co u niego słychać.
  • Gdybyś zdecydował się pomagać w utrzymaniu Kropka, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: https://fundacjabenek.pl/adopcja-wirtualna/

Aktualizacja 11.07.2022 Specjalnie dla Was kolejny film. Tym razem możecie zobaczyć Myszkę i Kropka, dwa kucyki, które uratowaliście w listopadzie zeszłego roku. Oba konie są mieszkańcami Benkowa. Doskonale dogadują się z Jamnisią i Babulinką, które prezentowaliśmy w ostatnich dniach. Zapraszamy na film, Michał opowie Wam o tych małych konikach. Korzystając z okazji, kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za podarowanie im życia.

• Masz pytania? Zadzwoń: 506 349 596 Michał

z tytułem „Myszka i Kropek”

Wspieram Myszkę i Kropka

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach Myszki i jej synka

Aktualizacja 08.11.2021

Szanowni Państwo, kolejny raz pokazaliście, że jesteście ludźmi o wielkich sercach! ❤ Dziękujemy Wam za ratunek dla kucki Myszki i jej ślicznego synka Kropka ❤❤❤ Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy potrzebną kwotę i oba kucyki są już u nas. Na razie są jeszcze trochę nieśmiałe, szczególnie Kropek, ale podoba im się tutaj. Na przywitanie dostały trochę końskich przysmaków🥕🥕🥕 i popasły się na zielonej trawce, a teraz odpoczywają w swoim boksie i przyzwyczajają się do nowego miejsca.

Aktualizacja 5.11.2021

bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Myszki i Kropka. Kucyki są już zapłacone i lada dzień dojadą do Benkowa. Przed nimi kwarantanna, kowal i weterynarz i sesja zdjęciowa specjalnie dla Was.

Z całego serca dziękujemy za wsparcie, dzięki Wam otrzymały nowe życie.

Uratowane 05.11.2021

1

Zacina drobny jesienny deszcz. Pogoda przygnębia, tak jak to miejsce. Naciągam głębiej kaptur i otwieram skrzypiące drzwi szopy. W środku jest ciemno. Niewiele widać, ale słychać nerwowe parskanie i tupot drobnych kopytek o betonową podłogę.

Po chwili wzrok przyzwyczaja się do ciemności i już je widzę – dwa malutkie, naprawdę malutkie kucyki. Wtulone w siebie i przestraszone. Skąd się tu wzięły? Handlarz chętnie opowiada ich historię. To Myszka i Kropek. Mama i synek. Mama, która przez całe życie pracowała, wożąc na grzbiecie najmłodsze dzieci. Festyny, odwiedziny przedszkoli – tam Myszka była atrakcją.  Zarabiała w ten sposób na garstkę owsa dla siebie, a od niedawna także dla swojego małego synka. I raz na jakiś czas przechodziła z rąk do rąk.

Ostatniemu właścicielowi, który lubił zajrzeć do kielicha, nie szedł interes z oprowadzankami dla dzieci. A kuce chciały jeść. I grosz na flaszkę był pilnie potrzebny. A jak pilnie – to jest jedno miejsce, gdzie konie sprzedaje się od ręki. Skup koni rzeźnych. Tu bez zbędnych pytań można wymienić niepotrzebnego już konia na parę złotych.

Handlarz wiąże konie sznurem, ale niepotrzebnie – Kropek i tak tuli się do mamy jak przyklejony. Siłą wyciąga konie na zewnątrz, w zacinający z szarego nieba zimny jesienny deszcz. Myszka próbuje osłonić synka. Przed deszczem? Przed nami? Czy przed nieuchronnym losem, jaki został im przeznaczony? Kropek z całych sił wtula się w mamę, stara się nie patrzeć na mnie ani na handlarza. Słodki mały Kropek, ufa że mama ochroni go przed złem tego świata. Nie wie, że jest takie zło, przed którym żadna końska mama nie jest w stanie ochronić ani siebie, ani swojego ukochanego dziecka.

Myszka i Kropek zostały przeznaczone na ubój. Po kilku dniach spędzonych tutaj zostaną odwiezione do rzeźni, gdzie już z daleka przywita je odór śmierci i przeraźliwe rżenie zabijanych koni. Kropek znowu z całej siły wtuli się w mamę, ale to nic nie pomoże. Nie tym razem. Stąd nie ma ucieczki.

Czy jesteśmy w stanie odmienić nieuchronny los? Czy jesteśmy w stanie kolejny raz sprawić, aby dla kogoś wydarzył się cud? Rozum podpowiada, że nie. Nie mamy pieniędzy. Ledwo wiążemy koniec z końcem. I przecież nie uratujemy wszystkich koni na świecie. Ale serce mówi co innego. Serce nie potrafi zapomnieć małego Kropka tulącego się do mamy. Nie potrafi zapomnieć Myszki, próbującej osłonić synka przed deszczem i przed światem.  Serce każe działać, za wszelką cenę. Ocalić życie. Kolejny raz.

Łzy same cisną mi się do oczu, ale przełykam je. Nie chcę, żeby handlarz widział jak bardzo mi zależy, bo podwyższy cenę. I tak nie wiem, czy damy radę. Czasu jest mało, bardzo mało. Ale musimy spróbować. I błagam Was o pomoc. Błagam. Bez Was nic nie zdziałamy.

Handlarz chciwym gestem chowa do kieszeni te parę groszy, które miałam przy sobie i dałam jako zadatek. Mówi, że czas mamy do piątku. Jeśli zbierzemy pieniądze, konie są nasze. Jeśli nie – jadą najbliższym transportem do rzeźni.

Cena za oba kucyki razem z transportem do naszego ośrodka to 7500 złotych. Do tego dochodzą koszty niezbędnych badań weterynaryjnych, kowala i pasz, witamin i być może leków.

Wspieram Myszkę i Kropka