Mruczek dziś odszedł za Tęczowy Most...

jest mi niezmiernie przykro poinformować, że Mruczek odszedł. Mimo starań Pani Marzeny i lekarzy, mimo Waszego wsparcia, nie udało się uratować jego życia. Jedyne pocieszenie, że dzięki Waszej pomocy do ostatniego oddechu miał zapewnioną najlepszą opiekę, za co bardzo dziękują Wam Pani Marzena, lekarze i ja. Zrobiliśmy dla niego wszystko co było można.

Dla wielu z nas bardzo ważna jest obecność zwierząt w domu. Czas spędzony z nimi niesie ukojenie i spokój. Są nieodłączną częścią naszych rodzin, troszczymy się o nie, dbamy, leczymy, gdy trzeba. Czasem jednak mimo starań i chęci, ograniczają nas środki finansowe. Są to dramaty i chorych zwierząt i ich opiekunów. Bywa, że choć można by było pomóc, to trzeba uśpić, bo opiekunów nie stać na żadne leczenie. A gdy przyjaciel umiera na twoich rękach, bo nie stać cię, by mu pomóc, wszystko przestaje mieć znaczenie.

W takiej sytuacji znalazła się Pani Marzena, która dzieli swoje życie z dwoma kilkunastoletnimi kotami oraz równie wiekową sunią. Jeden z tych kotów to Mruczek, którego Pani Marzena przygarnęła wiele lat temu, po tym, jak ktoś go porzucił. Bezdomny kot znalazł w jej domu bezpieczne schronienie i rodzinę.
Niestety Mruczek bardzo ciężko zachorował. Ma bardzo silny stan zapalny jamy ustnej, nie je, nie pije, bardzo mocno się ślini. Ma silną hipoalbuminemie. Jest zalegający. Ma też zmianę rozrostowa w kanale słuchowym. Podczas pierwszej wizyty lekarze ocenili stan Mruczka jako zły. Rokowanie ostrożne, w stronę złego. Podali kroplówki i leki i ustalili z Panią Marzeną, że jeśli nie nastąpi choć minimalna poprawa kolejnego dnia uśpią go.
Szanowni Państwo, Mruczek jest bardzo, bardzo słaby, ale nastąpiła niewielka poprawa. Lekarze zdecydowali, że można mu pomóc ale konieczne jest intensywne leczenie. Niestety Pani Marzeny nie stać na opłacenie leków i codziennych kroplówek, a później jeszcze zabiegu sanacji oraz ekstrakcji. Klinika, która diagnozowała Mruczka, skierowała Panią do nas by poprosiła o ratunek dla swojego Mruczka.

Szanowni Państwo, myślę, że wielu z Was ma czworonożnego przyjaciela, którego bardzo kocha. Pani Marzena też jest taką osobą. Nie zostawiajmy ich w potrzebie. Dajmy im szansę na kolejne wspólne lata. Niech nadal cieszą się wzajemną obecnością.
Bardzo proszę pomóżmy Mruczkowi, to dla niego jedyna szansa na to, by pewnego dnia wrócić do domu zdrowym i szczęśliwym.

z tytułem „Pomoc dla Mruczka”
numer konta:
23102040270000110216926564

Zuzi

Ratunek dla Mruczka

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Ratunek dla Mruczka