Maria uratowana. Bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Znalazła wspaniały dom!

„Cześć Benkowo! Siwka adoptowana od Was miesiąc temu pozdrawia z nowej chaty.
Kochamy się 💙 Buziaki. Weronika i Siwka 😊

I to jest to co najbardziej lubimy. Ta siwa klacz to Maria, którą uratowaliście w maju tego roku, a która musiała mieć bardzo traumatyczne przejścia, bo był ogromny problem z zaufaniem do ludzi. Ale teraz już wszystko wiemy – ona czekała, aż Weronika po nią się zgłosi i da jej najlepszy dom na świecie. To przeznaczenie.

Aż się wzruszyliśmy jak przeczytaliśmy wiadomość od Weroniki ❤ Kilka słów, a mówią wszystko.
❤ Power of love! ❤

Dziękujemy Ci Weronika po stokroć za miłość i opiekę, które jej dałaś. ❤

Tel 506 349 596z

Maria rozgląda się za Wirtualnymi Opiekunami!

Człowiek zaserwował jej koszmar, była wykorzystywana do granic możliwości, musiała przejść wiele złego 💔. To już przeszłość, ale odcisnęła na jej psychice piętno. Klacz jest cały czas w naszym ośrodku w Nowej Studnicy, gdzie pomalutku, w jej tempie, pracujemy nad zbudowaniem zaufania do ludzi. Nie jest koniem bezpiecznym w obejściu, przez co na ten moment nie szuka domu. Potrzebuje czasu, a my damy go jej ile tylko będzie chciała. Tym samym ta piękność poszukuje wirtualnych opiekunów!

• Marię można adoptować wirtualnie. Całkowity miesięczny koszt jej utrzymania to 700 zł, ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Gdy wybierzesz swojego zwierzaka, będziesz od nas regularnie otrzymywał filmy, zdjęcia oraz informację co u Twojego podopiecznego słychać.

• Jeśli chciałbyś pomagać w utrzymaniu tego cudownego konika, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Marii. To dzięki Waszemu wsparciu jest z nami i może cieszyć się spokojem, którego tak bardzo wymaga jej stan psychiczny.

Aktualizacja 24.05.2023
kolejny dzień to kolejne dobre wieści! Niedawno uratowana Maria jest już w naszym nowym ośrodku, w Nowej Studnicy.
Po odbyciu wstępnej kwarantanny oraz wizycie weterynarza została wypuszczona na wybieg. Na ten moment spaceruje sobie po łące, skubiąc trawę i wygrzewając się w pięknym, majowym słońcu. W ciągu najbliższych kilku dni będzie zapoznawała się z naszymi pozostałymi podopiecznymi.
Z całego serca dziękujemy Wam w imieniu naszym i Marii za ocalenie jej życia. Teraz już nie musi się martwić o swoją przyszłość – przed nią już tylko spokój i bezpieczeństwo.

Marię będziecie mogli zobaczyć już 3 czerwca podczas oficjalnego otwarcia naszego ośrodka w Nowej Studnicy. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Dziękuję za wsparcie.

z tytułem „Pomagam Marii”

Pomagam Marii

16.05.2023

Szanowni Państwo, mam dla Was wspaniałe wiadomości dziś z rana. Maria jest już bezpieczna. Wczoraj kolejny raz pokazaliście na co Was stać. A stać Was na bardzo dużo. Ratujecie jednego konia za drugim. I pięknie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Uratowana 16.05.2023:

Szanowni Państwo, śmierć zbliża się wielkimi krokami. Już jutro zaplanowany jest transport!

Maria ma już lata świetności dawno za sobą, wykorzystywano ją do granic możliwości. Zaźrebiano ją co rok, i gdy była w ciąży pracowała w szkółce. Czasami ludzie się pytali właścicieli stajni, czy nie jest w ciąży, a oni wtedy odpowiadali, że ma dobry apetyt i stąd taki duży brzuch, że niby siano tak w brzuchu puchnie. Czasami udało się Marii donosić ciążę ale gdy źrebak stał się tylko samodzielny, zabierano go siłą. A ona wracała do pracy.

Nawet handlarz mówił, że byli to bardzo bezwzględni i wyrachowani ludzie. Kilkanaście lat takiej eksploatacji doprowadziło Marię na skraj wycieńczenia. Rozchorowała się i już nie mogła rodzić źrebaków. Szereg kontuzji wykluczył też ją z pracy pod siodłem.

Stała się bezużyteczna. Postanowiono ją zabić. Ale nie od razu, bo była strasznie chuda. Właściciele umieli dobrze liczyć pieniądze, zamknęli ją w komórce i zaczęli ją paść. Dwa miesiące wytłoczków buraczanych i stanie w zamknięciu sprawiło, że Maria była gotowa na rzeź.

Wczoraj, gdy byłem u handlarza i zobaczyłem Marię, zrozumiałem, że ona jest zadowolona z tej sytuacji. Dostaje dużo jedzenia, nie musi wozić na swoim grzbiecie ludzi. A na dodatek zabrano ją od właścicieli, którzy ją tak męczyli.

Pewnie schodząc po trapie ciężarówki i idąc w stronę rzeźni też będzie szczęśliwa.
Jakież będzie jej zdziwienie i przerażenie, gdy ją unieruchomią w klatce, żeby ją zabić.
Nie chcę sobie tego nawet wyobrażać.

Handlarz nie ma sentymentów, wie że za Marię weźmie dobre pieniądze i wcale nie chce mi jej sprzedać.
Z trudem udaje mi się go przekonać. Życie Marii wycenił na 6800 złotych. Udało się już zebrać 2400 złotych a kolejne 3000 złotych muszę wpłacić w poniedziałek.

Pomagam Marii