Dom dla mangalic

9.11.2022 Zapraszamy na film z prosiaczkami mieszkającymi w Benkowie, w Szewcach. Mangalice, bo o nich mowa trafiły pod naszą opiekę rok temu. Od tego czasu podrosły, zmężniały i zrobiły się bardzo towarzyskie. Garną się do ludzi i zawsze czekają na przysmaki. To przemiłe i szalenie inteligentne zwierzęta o ujmującym usposobieniu.
Niestety nie udało się zebrać na ukończyć specjalnego wybiegu dla nich – koszty nas przerosły, więc korzystają zamiennie z kozami z jednej z zagród. W Nowej Studnicy, gdzie aktualnie trwają prace by przyjąć zwierzęta jest zaplanowany specjalny teren dla mangalic. Jeśli ktoś z Was chwiałby wesprzeć jego budowę – zapraszamy do kontaktu. Bardzo się pomoc przyda. 

  • Jak masz pytania – dzwoń do Michała tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Dom dla Mangalic”
numer konta: 10102040270000180215525096

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPW PL 10 1020 4027 0000 1802 1552 5096
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

POMAGAM MANGALICOM

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, będziemy Cię informować o dalszych losach mangalic

Szanowni Państwo,
Zapraszamy Was do obejrzenia filmu na którym Michał opowiada o przebiegu budowy zagrody dla mangalic. Mówi między innymi o tym na jakim etapie są prace, co jeszcze jest potrzebne do zrobienia.
To wszystko jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu i pomocy. Jesteśmy ogromnie Państwu wdzięczni za wszystko. To dzięki Wam te świnie przeznaczone na rzeź dostaną możliwość spokojnego, bezpiecznego życia.
Jeszcze raz dziękujemy Państwu za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia filmu!

Nawet nie wiemy, od czego zacząć pisać ten apel. Nosimy się z nim kolejny dzień, nie wiedząc jak go ugryźć. Bo właśnie w tym gryzieniu jest problem. Jak poprosić o pomoc dla zwierząt, które większość osób kojarzy z zawartością talerza. Jaką strunę Twojej duszy poruszyć, byś zechciał uznać, że warto ocalić stado 14 świń.

Te zwierzęta to mangalice. Zarośnięte, kolorowe, ciekawskie. Jakby obco nie brzmiała ich nazwa, jest to rasa hodowana na mięso. Kiedyś w Polsce rzadko spotykane, dziś coraz bardziej popularne.
Oto cztery z nich. Te są już w Benkowie. Dziesięć pozostałych z tego stada – czeka…

Nie zmienię świata, nie zmienię…
Ale to nie znaczy, że nie możemy zmienić świata dla tych konkretnych zwierząt. Dla nich Twoja wpłata to życie. I choć brzmi to jak banał, to wśród banałów ten jest najprawdziwszy.

Te mangalice są z Wojtyszek – schroniska dla psów. Gdy poprzedni właściciel żył, trzymał na swoim terenie różne gatunki zwierząt – w tym świnie, których stado na dziś dzień liczy właśnie 14 zwierzaków. Nadszedł czas, że muszą opuścić Wojtyszki. Chętnych na nie nie brakuje, co oczywiste. Są to rzeźnicy. Bo kto inny weźmie taką ilość? No kto?

Mamy teren, by zapewnić im ponad hektarową zagrodę, w której mogłyby mieszkać aż do naturalnej śmierci. Można zrobić ogrodzenie z konieczną podmurówką, wybetonować część wybiegu (lub położyć płyty), by mogły ścierać racice. Można postawić im wygodne i ciepłe schronienia, dociągnąć wodę.

Mamy ręce, łopaty, młotki, piły i dość sił by to zrobić. Mamy też wspaniałych wolontariuszy, którzy pomogą. Ale nie mamy środków na zbudowanie im bezpiecznego azylu. Nie mamy na rury, deski, podkłady kolejowe, na konieczną wylewkę, na poszycie dachu, na wiaty.

Mangalice czekają, ale by je przyjąć musimy mieć przygotowane miejsce – ich własny skrawek nieba, pod którym będą mogły wieść zwykłe, dobre życie.

Sami nie możemy nic zrobić, ale razem z Wami możemy zapewnić im bezpieczną przyszłość. Chociaż im…

Potrzebne jest 16 tysięcy zł, by zbudować ten dom.
To nie jest dużo, bo zwierząt jest całe stado…

Mamy dwa tygodnie na odebranie mangalic.

Prosimy o pomoc.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

jeździć na interwencje i pomagać innym

prowadzić jedyny w Europie Azyl dla żubrów

POMAGAM MANGALICOM