Kaja, Kornel i Kizia

Aktualizacja 24.08.2022 Pytaliście o Kornela więc przybywamy do Was z nowymi informacjami.
Kornel to syn Kai. Konie te uratowaliście w lutym tego roku, jak się okazało Kaja w momencie wykupu była źrebna i w maju powitaliśmy na świecie Kizię.❤️
Kornel po kwarantannie, ze względu na zaawansowaną ciąże Kai oraz swój wiek został odsadzony od mamy i rozpoczął samodzielne życie w zaprzyjaźnionej z nami stajni. Wraz z innymi końmi korzysta z pięciohektarowego pastwiska, dorasta, mężnieje, uczy się życia w stadzie i współpracy z człowiekiem. Jest przemiłym, młodym koniem, który bardzo chętnie nawiązuje kontakt z ludźmi. Nie ma wad ani narowów.
Kornel pomału rozgląda się za wspaniałym domem adopcyjnym. Jest zupełnie zdrowym podrostkiem, który docelowo będzie miał w kłębie około 155-160 cm. Doskonale sprawdzi się jako koń rodzinny i szuka osoby, która ma czas i wiedzę, by się nim zająć. Oczywiście ze względu na wiek Kornel nie może być użytkowany, gdy skończy 4 lata i zostanie do tego odpowiednio przygotowany idealnie sprawdzi się jako koń spacerowy.
👉 Jesteś zainteresowany adopcją Kornela? Zapraszamy do kontaktu z Michałem tel 506 349 596

 

  • 👉 Więcej o adopcji przeczytasz tutaj: KLIK

Aktualizacja 22.08.2022

 

Kizia, którą powitaliśmy na świecie w maju, rośnie jak szalona. Tak jak i jej mama, będzie siwym koniem. Kizia to córka Kai, która uratowaliście w lutym, a która okazała się źrebna. Dziękujemy kolejny raz za ocalenie im życia.

Aktualizacja 14.06.2022

Przedstawiamy Wam Kizię – córeczkę Kai. 

Jak zapewne pamiętacie Kaję uratowaliście wraz z jej synkiem – małym psotnym źrebaczkiem. Otóż Kaja była już wtedy w ciąży. Niedawno urodziła śliczną dziewczynkę – Kizię. 

Tak więc wtedy, w lutym uratowaliście trzy a nie dwa końskie istnienia. 

Za co Wam z całego serca dziękujemy

Aktualizacja 11.05.2022

Na gorąco wieści z Benkowa. Właśnie na świat zawitał kolejny źrebak. Maluszek to dziecko Kai. Klacz została przez Was uratowana w lutym tego roku, przyjechała wtedy ze swoim synkiem, a jak się okazało, była również w ciąży.

Maluszek jeszcze jest mokry, zbiera siły by po raz pierwszy wstać. Trzymajcie kciuki za niego i za mamę. No i za nas, bo każdy poród to stres czy nie będzie komplikacji, czy mały będzie jadł, miał dość siły by stać, czy odejdzie łożysko czy będzie siara itd itd idziemy do pracy, a Wam jeszcze raz dziękujemy za ocalenie … 3 koni!

PS. Można wrzucić grosiki do puszki na dobre musli dla mamy 🙂

Aktualizacja 25.02.2022

Szanowni Państwo,
Wiemy, że czekaliście na tą aktualizację. A więc: Kaja z synkiem jest już w Benkowie! Oba konie są bezpieczne w naszym ośrodku w Szewcach i powoli odnajdują się w nowych, bezpiecznych  warunkach. Jak zobaczycie na filmie Kaja jest bardzo ufnym koniem. Uwielbia towarzystwo człowieka. Jej mały synek jest lekkim rozrabiaką. Ma charakterek, jak to wszyscy w tym wieku.  Czeka ich teraz wizyta kowala i weterynarza oraz odpowiedni odpoczynek po tym co przeszli.
Dziękujemy wam z całego serca za pomoc w uratowaniu Kai i jej małego synka. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. To dzięki Wam mają teraz szansę na spokojne, bezpieczne życie wśród ludzi którzy się o nich troszczą.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Kai”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Kai

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Szanowni Państwo,

Nie planowaliśmy kupna kolejnego konia, jednak ciężko nam odejść nie próbując nawet pomóc Kai i jej synkowi. Oba konie czekają u handlarza na transport do rzeźni. Klacz jest kulawa. Nie mają dobrego pochodzenia, ani wybitnej urody. Nie znalazł się kupiec, wiec idą na rzeź. Cena za ich życie i transport do naszego ośrodka to 15 100 zł.
Dzięki Waszej pomocy udało się wpłacić zaliczkę w wysokości 2100 zł i mamy czas na ich całkowitą spłatę do 22 lutego.
Prosimy, nie pozwólcie im zniknąć za bramą rzeźni.

Uratowani 22.02.2022

Traktujemy konie jak przedmioty użytkowe.
Mają by przydatne. Mają zarabiać na swojego pana. Mają sprawiać przyjemność. I jak najmniej kosztować.
Ograbiliśmy je z wolności. Nie decydują już o niczym. Odpoczywają, piją i jedzą tylko wtedy gdy im na to pozwalamy. Żyją, póki dają zysk.

Gdy nie dają już korzyści, nie mają prawa, by dłużej oddychać.

Kaja stoi w kącie, zasłaniając sobą kilkumiesięczne dziecko. Gdy podchodzimy, nie kuli uszu, nie próbuje straszyć. Spokojna, posłuszna, zrezygnowana. Niewyróżniająca się niczym. Handlarz mówi, że jest taka byle jaka. Mówi też, że pracowała, ale co rusz kulała. Na pytanie, czy ją leczono i czy jest znowu źrebna, odwraca głowę i milknie. Po chwili dodając, że to darmozjad, i że z tym byle jakim źrebakiem, nadają się tylko na rzeź. Gdy pytamy o cenę, on pyta, po co nam taki słaby towar. Bo w rzeźnickim żargonie, nie ma żywych, czujących zwierząt. Nie ma tam też wyrzutów sumienia. Liczy się tylko waga i cena za kilogram.

Koń to tylko towar.
Lepszy lub gorszy. 

Dla tych koni wyznaczono już termin zabicia. Niebawem przerażona Kaja będzie musiała wprowadzić na trap rzeźnickiej ciężarówki swoje własne dziecko. Kilkaset przejechanych kilometrów i rozładunek. Potem już ostatnia prosta między stalowymi rurami wyznaczającymi drogę bez odwrotu i ostatnie chwile życia. Na rzeź pójdą jedno po drugim. Poganiane elektrycznymi pałkami, przerażone i bezsilne. Nikt nie będzie słyszał ich wołania o ratunek. Nikt im nie pomoże. Nikt też nie będzie o nich pamiętał.

Boimy się śmierci, nie chcemy o tym myśleć, czytać ani mówić. A widząc Kaję i jej dziecko, wiedząc, że mają wyrok i sami zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy nieśmiertelni. Prosimy, nie odwracajmy się od nich.

Nie uratujemy wszystkich koni, ale dla Kai i jej dziecka jeszcze możemy coś zrobić. Jeszcze jest ta jedna chwila na ratunek. Prosimy pomóżcie podarować im życie.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Kai