Ocaliliście Maję

Aktualizacja 03.08.2022
Dziś przychodzimy do Was z Mają. To klacz, którą uratowaliście w styczniu tego roku. Ten leciwy, wyniszczony przez ludzi koń, gdy trafił do nas był chory na zołzy. Po wyleczeniu odzyskała werwę, ale okazało się też, że nie specjalnie garnie się do ludzi, nie lubiła być dotykana. Dziś bez problemu można do niej podejść, przytulić się choć bywa, że zbyt energiczny ruch ręką powoduje jej odsunięcie się. Nie miała lekkiego życia, na szczęście to już przeszłość.

Jeszcze raz .bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Mai.

Aktualizacja 26.06.2022

Czy to, co trzymasz w ręku to marchewka?

Eeee, to tylko telefon.

Ta piękna kobyła to Maja. Dzięki Waszej wspaniałej pomocy została uratowana w styczniu tego roku. Zamiast pojechać do rzeźni, przyjechała do nas do Benkowa.

Za co dziękujemy z całego serca.

I zapraszamy dziś do Benkowa z marchewkami i telefonami.

Jesteśmy otwarci w godzinach 10-16

Przekazujemy Państwu pozdrowienia od Mai i podziękowania za uratowanie jej życia ❤

Aktualizacja 24.01.2022
Wiemy, że czekaliście ze zniecierpliwieniem na tą informację, a więc: Udało nam się uratować Maję!
Dzięki Wam jest już bezpieczna w Benkowie, pod opieką świetnych ludzi którzy się nią odpowiednio zajmą.
Chcieliśmy Wam podziękować w imieniu Mai za podarowanie jej szansy na bezpieczne, spokojne życie, wśród osób które się o nią troszczą i opiekują. Wiemy, że jest Wam ogromnie wdzięczna za ratunek.
Jak zwykle zapraszamy na film z Mają w roli głównej ❤

z tytułem „Pomoc dla Mai”

Pomoc dla Mai

Aktualizacja 21.01.2022
dzięki Waszej pomocy i wsparciu uratowaliśmy Maję. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Lada moment udostępnimy aktualizację jej sytuacji i film z nią w Benkowie.

Aktualizacja 20.01.2022
sytuacja Mai jest dramatyczna. Brakuje jeszcze 1430 zł by zapłacić za jej życie, a dziś mija termin. Kolejnej szansy na spłatę nie będzie. Błagamy o pomoc dla Mai.

Uratowana 20.01.2022

maja (5)

Od dawna było wiadomo, że Maja na starość pójdzie na rzeź. Tylko że starość zawsze przychodzi niespodziewanie. Więc, gdy zimowego poranka zawarczał handlarski samochód, nie spodziewała się, że to jej koniec.

Po latach pracy i rodzenia pozbyto się jej jak zużytej rzeczy. Wyrzucono ją z domu, który dobrym domem wcale nie był. Był tylko miejscem, gdzie zmarnowała całe życie na usługiwaniu człowiekowi.

Za lata posłuszeństwa, za setki razów i miliony upokorzeń. Za tysiące godzin wydreptanych z adeptami jeździectwa na plecach siłą wepchnięto ją do ciężarówki, która takie jak ona odwozi na rzeź.

Maja w tuczarni czeka na wywóz na ubój. Jest zmęczona. Bardzo zmęczona. Przerażona, wzdryga się na każdy dźwięk. W jej oczach widać tylko panikę i rozpacz. Rzeźnicka lina obciera jej delikatną skórę, gdy się szarpie. Nie wie, gdzie jest, ale przeczuwa co się niebawem stanie. Uciec nie ma jak. Nie ma też dokąd. Nerwowe walenie kopytem o beton nie sprowadza tu ratunku.

Bo po stare, spracowane, konie nigdy nie ustawia się kolejka chętnych. Gdy wyrok zostanie wydany, czekają już tylko na śmierć.

By uratować Mai życie potrzeba 7200 zł. Tyle kosztuje ona i jej transport do naszego ośrodka. Mamy czas do 20 stycznia, by ją uratować. Jeśli nie wrócimy w ustalonym terminie z pieniędzmi, Maja pojedzie na rzeź.
Prosimy ze wszystkich sił o pomoc w uratowaniu tego starego, niechcianego konia.

Pomoc dla Mai