Maciejka uratowana

AKTUALIZACJA 29.11.2021

Mamy dla Was super wiadomość – Maciejka jest już w Benkowie.

Tradycyjnie już zapraszamy na film z Michałem i ocalonym, dzięki Wam, koniem.

Bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Maciejki.

z tytułem „Pomoc dla MACIEJKI”

Wspieram Maciejkę

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach Maciejki

Uratowana 26.11.2021

DSC_3816

Maciejkowy, bezpieczny świat skończył się kilka dni temu. Pewnego mglistego poranka huknął trap przed jej stajnią. Na delikatnych chrapach zacisnęła się rzeźnicka lina. Na nic się zdało jej żałosne rżenie. Na nic próba ucieczki. Nikt nie przyszedł na ratunek. Batem przywołano ją do porządku. Kopyta uderzyły o zimną stal, gdy siłą wciągnięto ją do samochodu. Były tam takie jak ona. Niechciane i zbędne, których człowiek już nie chciał karmić i trzymać. Wszystkie, jak Maciejka, przerażone.
Dziś Maciejka ma rzeźnicki sznur na głowie, wyrok śmierci i widok na świat pocięty zardzewiałymi kratami. Zostało jej też niewiele życia. Jest ostatnia, reszta już pojechała do rzeźni. Ona została. Handlarz mówi, że nie ładował, bo za chuda, by na niej dobrze zarobić. Dorzuca, że słabo się pasie. Że możemy kupić, jeśli chcemy.

Zawsze chcemy, ale nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Dla Maciejki jej życie jest największą wartością. Poza tym życiem nie ma przecież nic. To ostatnie, co może jej zabrać człowiek. To ostatni moment, by odmienić bieg jej historii.

mamy tylko chwilę, by za Maciejkę zapłacić.  8700 zł – tyle kosztuje klacz i jej przewóz do fundacji.
Nie udało się dotrzymać terminu wykupu, ale pierwsza część jaką udało się dzięki Wam zebrać i wpłacić, odroczyła wyrok. Do 25 listopada musimy spłacić całość.
Prosimy z całego serca o grosiki dla Maciejki. To duża kwota, a czasu jest bardzo mało. Każda chwila zbliża ją do daty wywozu do rzeźni. Jeśli możesz, prosimy, dołącz do akcji ratowania Maciejki. Tylko działając wspólnie, możemy ją ocalić.

Wspieram Maciejkę