KYSIA JUŻ BEZPIECZNA

Aktualizacja 04.07.2022
Piękna Kysia, którą uratowaliście w grudniu, prosto z obory ruszyła z kopyta po nowe życie. I to jakie! Nie dość, że od razu znalazła wspaniały dom adopcyjny, to jeszcze ten dom zapewnia jej nie lada atrakcje. Kysia poznała psy i się z nimi zaprzyjaźniła, do tego chodzi na spacery do lasu, ale i pcha się na salony do domu swoich opiekunów. Pcha się skutecznie, o czym możecie się przekonać na jej stronie. Aktualnie z powodu pogody i upałów Kysia korzysta również z kąpieli. Bo nie tylko ludziom jest gorąco ;-) Upał daje się wszystkim we znaki.
Korzystając z okazji, przypominamy, że warto wystawić koło domu czystą wodę w niewysokiej miseczce. Niech inni też mogą się wykąpać bądź napić. To mały gest, a może być dużą pomocą.

Aktualizacja 25.01.2022
Czy pamiętacie Kysię? Niedawno uratowaliśmy ją przed rzeźnią a dzisiaj… Czuje się jak u siebie w domu naszych przyjaciół ❤ Miała od nich trafić tylko na chwile, tylko na leczenie… Ale sami widzicie jak wyszło. Nie ma innej opcji – Kysia znalazła już swój ukochany adopcyjny dom.

Szanowni Państwo, podziękowania za pomoc dla Kysi będą inne, niż zwykle. Bo i sama Kysia jest przecież wyjątkowa.
Nasza ocalona dziewczynka została już spłacona i odebrana, ale zamiast przyjechać do Benkowa – przewieziona została do prywatnej stajni, gdzie mieszkają w adopcji nasze konie. Kysia jest koniem ochwaconym, wymagającym najlepszej opieki, a Justyna jest weterynarzem, więc nie mogło się dla Kysi lepiej złożyć.
Dziękujemy Wam za ogromne serca i pomoc dla Kysi. Dzięki Wam ta chora kucka dostała najcenniejszy z podarków, życie i dobrą opiekę. Zobaczcie i posłuchajcie co u Kysi słychać. Zapraszamy na film.

z tytułem „Pomoc dla Kysi”

Pomoc dla Kysi

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach Kysi

Aktualizacja 28.12.2021
Drodzy Państwo,
Dzięki Wam udało nam się zebrać całą potrzebną kwotę, aby uratować Kysię. Organizujemy jej właśnie transport do Benkowa i już lada moment będzie u nas.
Dziękujemy Wam ogromnie za pomoc i wsparcie. Nie udałoby nam się gdyby nie Wy.

Uratowana 27.12.2021

Życie Kysi upłynęło całe na prostych sprawach. Ale zwykłe, małe kucyki nie mają wielkich wymagań. Garść siana, trochę owsa, jakieś obierki i wiaderko z wodą.

W takie jak ona nikt nie inwestuje, każdy raczej patrzy, na czym oszczędzić. Są, póki są, jak się zestarzeją albo pochorują, idą na sprzedaż. Kupiec, który skupuje takie kucyki, nie wybrzydza. Jego interesuje tylko waga i cena. A że stary czy kulawy? W rzeźni nikogo to nie obchodzi.

Gdy zaglądamy do kysiowej obórki, ta wyciąga małe chrapki w naszą stronę. Nie robi ani kroku. Buja się tylko nieporadnie na swych zdeformowanych nóżkach. Ma ochwat, wiec każdy krok to dla niej ogromny ból. Woli się nie ruszać, mniej wtedy cierpi.

Kysia jest niepotrzebnym kucykiem. Jest na sprzedaż. Na innego kupca niż handlarz końmi na rzeź nie ma szansy. Nikt inny nie zapłaci za chorego konia, który,  aby chodził, wymaga wielomiesięcznego, kosztownego leczenia.

Cena, jaką chce właściciel za Kysię, to 1200 zł. Koszt transportu do nas to drugie tyle. Koszt leczenia wielokrotnie przewyższa wartość kucyka.

W naszym hospicjum dla kucy i osiołków możemy jej pomoc. Zapewnić leczenie i opiekę, ale by mogła je otrzymać, musimy najpierw za Kysię zapłacić.

Daliśmy zadatek i obiecaliśmy niechcianej Kysi, że wrócimy po nią tuż po świętach.
Prosimy Was o pomoc. Podarujmy jej nadzieję na lepszy los.

Pomoc dla Kysi