Kumpel wyzdrowiał i ma dom
Dziękujemy za pomoc!

Pamiętacie Kumpla? Psiaka po wypadku, którego diagnostykę i leczenie wsparliście?

To czytajcie jaki finał ma ta historia. Oto wieści od Oli, która go znalazła przy drodze.

„Życie pisze różne scenariusza, a scenariusz Kumpla, który w dzień znalezienia przez jednego z weterynarzy mógłby zostać skończony (propozycja eutanazji).
Na szczęście dzięki wsparciu Fundacji Benek, pies trafił w odpowiednie ręce weterynarzy, którzy po szczegółowym przepadaniu i obserwacji psa powiedzieli, że psiak nie miał żadnych obrażeń wewnętrznych czy złamań. Był mocno poturbowany po uderzeniu przez auto i bardzo, bardzo zaniedbany.

Na szczęście ta sztuka ma dobry koniec! Życie Kumpel zaczyna się dobrym, nowym aktem ponieważ aktualny dom tymczasowy jest zainteresowany adopcja psa. Jak się okazuje Kumpel jest super towarzyszem, nie odstępuje swoich opiekunów na krok oraz jest łagodny do dzieci. Jest bardzo radosnym, żwawym i co najważniejsze ZDROWYM przyjacielem.”

Takich historii zawsze nam trzeba. Mocnych, odważnych i z happyendem!
Dziękujemy Wam za pomoc dla Kumpla.

„Aby pies mógł zostać przyjęty musiałam podać w rejestracji dane opiekuna. Nie mając takich informacji, byłam zmuszone podać swoje dane. Musiałam go również nazwać, dlatego otrzymał imię Kumpel. Około 2:00 pies został przyjęty przez lekarza weterynarii okazało się, że nie posiada chipa. Otrzymałam informację, że aby w pełni przebadać psa, będę musiała ponieść koszty na pewno powyżej 1 000 złotych, a to dopiero początek wydatków… Na ten moment nikt nie wiedział, czy Kumpel będzie wymagał specjalistycznych badań, jakiego leczenia oraz czy nie będzie potrzebna późniejsza rehabilitacja. Zaproponowano mi również najprostsze rozwiązanie, abym nie musiała ponosić tak wysokich kosztów – eutanazja psa. Nie chciałam nawet o tym myśleć, zapłaciłam za pierwszą dobę psa w klinice, tym samym dając sobie czas na obmyślenie dalszego planu działania. Klinika dała mi czas do godziny 09:00, aby podjąć decyzje co dalej robimy z psem.”

Pani Ola wraz z przyjaciółmi szukała pomocy wszędzie, starając się znaleźć instytucję bądź fundacje, która zgodzi się przejąć opiekę nad Kumplem. Wszyscy kolejno odmawiali bądź odsyłali do kolejnych miejsc. Gdy o pomoc zwrócono się do nas, nie mieliśmy sumienia zostawić Kumpla bez pomocy.

Kumpel trafił do kliniki, z którą współpracujemy i która zgodziła się go przyjąć.

Szanowni Państwo,
ten staruszek po wypadku pilnie potrzebuje diagnostyki i leczenia. Prosimy o wsparcie dla starego psa, który najpierw zderzył się z samochodem, a chwilę później z ludzką obojętnością. Prosimy, pomóżcie Kumplowi.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję Kumpla”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Ratuję Kumpla

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Ratuję Kumpla