Kruszynka uratowana. Dziękuję

24.07.2024 Szanowni Państwo, z całego serca dziękuję Wam za pomoc dla Kruszynki, ta malutka ośliczka jest już bezpieczna i nie pojedzie na rzeź, bo dzięki Wam zostało spłacone jej życie. Malutka pojechała do zaprzyjaźnionej stajni, gdzie są małe osiołki, aby ułatwić jej aklimatyzacje, ale choć minęło już kilka dni, to niestety nadal ma bardzo słaby apetyt. Widać, że tęskni, martwię się o nią. Jestem po rozmowie z handlarzem, może uda się odkupić tę drugą ośliczkę z małym, która przygarnęła Kruszynkę po śmierci jej mamy. Tamten człowiek wszystkie zwierzęta sprzedaje na rzeź, nie ma litości, ale jest pazerny na pieniądze. Liczę, że może uda się je połączyć i Kruszynka będzie miała swoją rodzinę, którą zna i kocha. Dziś, najdalej jutro będzie wszystko wiadomo. Dam znać. Dziękuję, za każdą pomoc. Michał Bednarek tel 506 349 596

potrzebna pilna pomoc dla malutkiej Kruszynki. To kilkumiesięczna ośliczka. Umarła jej mama. Właściciel kazał handlarzowi zabierać ją natychmiast, bo Kruszynka ssała drugą oślice, która miała kilkudniowego maluszka. Obawiając się, że zabraknie mleka dla tamtego, zdecydował o sprzedaży sierotki na rzeź. Nie to sprawiło, że wydał na nią wyrok, bo wyrok Kruszynka miała od urodzenia. Po prostu rozeźlony, że stracił już jedno zwierzę, nie chciał ryzykować śmierci kolejnego, bo silniejsza i większa Kruszynka wyjadała całe mleko, nie zostawiając nic dla dużo młodszego maluszka.

Handlarz przywiózł małą Kruszynkę i uwiązał ją w oborze. Liczył, że potrzyma miesiąc czy dwa, ta podrośnie i zarobek będzie większy.

Przeliczył się, bo Kruszynka nie chce jeść. Próbował ją karmić krowim i kozim mlekiem, ale ta nie chce pić. Nie chce też owsa leżącego w jej żłobie, nie skubie siana.

Handlarz sam zadzwonił czy nie chce jej odkupić, bo on trzymać zamiaru nie ma. Chce za Kruszynkę 2500 zł i w tej cenie ją dowiezie, gdzie powiem. Nie chciał negocjować terminu spłaty.

„Dajesz Pan w środę 1000 zaliczki, a resztę najdalej w czwartek i ją wiozę. Dłużej nie będę tego trzymał, bo zdechnie mi jeszcze. Słabe to i byle jakie, zarobek marny, ale choć pieniądze cofnę co za nią dałem. Bierzesz pan, czy nie?”

Uratowana 18.04.2024

Wziąłem… bo jak miałem odmówić? Co ty byś zrobił, będąc na moim miejscu? Jak miałem się odwrócić i zapomnieć o malutkiej oślej sierotce, która czekała na wywóz na ubój. Kruszynka ma z 4 miesiące, nie więcej. Nie ma mamy. Nie ma domu. Nie ma szansy na życie, bo tam, gdzie trafiła to ostatni przystanek przed rzeźnią.

Tamten człowiek, u którego Kruszynka się urodziła, nie wróci po nią. On wszystkie wyhodowane przez siebie osiołki sprzedaje do handlarza. Tak sobie dorabia do niewielkiej gospodarki, którą prowadzi. Sprzedaje źrebaki, a co kilka lat wymienia zużyte matki na nowe, młode. Produkcja trwa od dawna. Tam nadal zwierzę jest tylko rzeczą, na której można zarobić.

wczoraj wpłacona została zaliczka za jej życie i dziś trzeba się za nią rozliczyć do końca. Bardzo proszę o pomoc, czas jest tylko do wieczora Proszę z całego serca ratujmy malutką Kruszynkę. Nie dajmy jej zabić.

Dziękuję, za każdą pomoc.

z tytułem „Ratunek dla Kruszynki”
numer konta:
23102040270000110216926564