CAŁUSEK I LUCYNKA

LUCYNCE UMARŁY DZIECI, CAŁUSKOWI MAMA. OCALILIŚCIE ICH!

14.04.2024 Szanowni Państwo, trochę trwało nim Całusek i Lucynka dojechali, związane to było z oczekiwaniem na transport łączony. Na szczęście się w końcu udało i są już u nas. Bardzo się cieszę.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania Lucynki i Całuska. Wasza pomoc, wsparcie i życzliwość okazały się bezcenne w chwili, gdy tragiczny los połączył tę dwóję. Dla tych, którzy nie znają ich historii – Lucynka straciła swoje dzieci, a Całuskowi umarła mama. Spotkali się u handlarza z wyrokiem śmierci. Lucynka przygarnęła maluszka, wykarmiła i zajmuje się nim jak własnym dzieckiem.

Dzięki Wam Lucynka i Całusek mogli przyjechać do Benkowa, gdzie w tej chwili odbywają kwarantannę. Po jej zakończeniu oboje dołączą do stada kóz, które zamieszkują nasz ośrodek i do końca swoich dni będą bezpieczni.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc w ich uratowaniu, byłem pełen obaw czy ktokolwiek zechce im pomóc, na szczęście udało się. Dziękuję jeszcze raz i zapraszam na film. Jednocześnie zachęcam do rozważenia adopcji wirtualnej. Taka forma wspierania zapewnia codzienne utrzymanie oraz opiekę weterynaryjną. Miesięczny koszt utrzymania to 300 zł dla każdego z nich, ale oczywiście bardzo mile widziane są również adopcje częściowe. Każda forma wsparcia to ogromne wsparcie, bo sam wykup to początek pomocy. Jesteś zainteresowany? Zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@fundacjabenek.pl

Dziękuję za pomoc

z tytułem „Wsparcie dla Całuska i Lucynki”
numer konta:
23102040270000110216926564

Wsparcie dla Całuska i Lucynki

No niepodobne, bo to nie jest matka z dzieckiem. Ta koza to z hodowli, rodzić miała. I urodziła, ale słabe były te małe, liche takie i zdechło jedno za drugim zaraz. Za wcześniej się wykociła, zmarnowała koźlaki, nie nadaje się, to przywieźli do ubicia. W hodowli musi odchowywać, bo inaczej na co to trzymać? Żeby żarło tylko? Przecież je się trzyma dla zarobku, a nie żeby koszty były.

A mały to od takiej kozy co bardziej z człowiekiem niż z innymi kozami chodziła. 4 lata mieszkała z ludźmi, bo dzieciaki ją uwielbiały, wykociła się i ten mały – taki sam, też sam do ręki idzie. Miły taki. Ta stara ketozy dostała, no nie było co leczyć, to małe pod nóż idzie, bo to koziołek, komu to potrzebne? I na co?

Jedno dobre, że małego przygarnęła ta z hodowli i on ją doi, to nie musiałem przez weekend go karmić. Ale jutro rano już całkiem nie będzie kłopotu, oboje na zarżnięcie jadą. Umówione już wszystko.”

Uratowane 19.03.2024

Szanowni Państwo, w świecie zwierząt gospodarskich nie ma litości. Jeśli nie dają zysku, nie mają prawa żyć. Lucynka to młoda koza, to był jej pierwszy poród. Nie wiem, co się stało, że jej dwa maluszki umarły, choć ona bardzo się o nie troszczyła. Teraz troszczy się o Całuska, karmi go, strzeże jak największego skarbu. Pokochała go całym sercem, przygarnęła, choć nie jest jej dzieckiem. Całusek tylko w niej ma oparcie, po śmierci jego ukochanej mamy, został zupełnie sam. Spotkali się u handlarza, ich los naznaczony jest tragedią i jeśli dziś im nie pomożemy, jutro umrą oboje.

Ich życie i transport do Nowej Studnicy to razem 1600 zł. Mam 700 zł.  Ja wiem, że to nie konie, że nie osiołki, nie kucyki. Ale one czują i cierpią tak samo, nie odwracajmy się od nich. Nie odmawiajmy im prawa do życia… Proszę o pomoc.

Dziękuję za pomoc

Wsparcie dla Całuska i Lucynki