Pozdrowienia od Koszałka

Pozdrowienia przesyła leciwy Koszałek. Koń jest po kwarantannie, zbadany przez lekarza, ma zrobione kopyta. Został odrobaczony i odwszony, ma zrobione zęby. Dostaje pasze dla starych koni, suplementy, witaminy. Ma nieograniczony dostęp do paszy objętościowej, korzysta też z pastwiska. Mieszka w systemie wolnowybiegowym, robi co chce i kiedy ma na to ochotę. Sam sobie dozuje ilość ruchu, jedzenia, czas spędzony w wiacie czy na pastwisku.

Przyjechał wychudzony z zanikami mięśniowymi i nadal nie wygląda dobrze. Ze względu na wiek (ma dobrze ponad 25 lat) oraz stan, do jakiego został doprowadzony, mimo starań, najpewniej już nigdy nie będzie wyglądał dużo lepiej. Ale Koszałek chodzi, je, potrafi pogonić innego konia. No i niezmiennie ceni sobie kontakt z człowiekiem, na odległość 😉 Daje sobie dobrze radę, choć to dla niego ostatnia jesień w życiu.

I choć wielu nie zachwyci się jego wyglądem to mamy przekonanie, że on sam jest zadowolony. Starość zwierząt, jak i ludzi – nie zawsze jest ładna, ale może być dobra, jeśli się o to postaramy.

  • Więcej o Koszałku KLIK

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o naszych działaniach

Pomoc dla Benkowa