Oskar i Cypis, końskie dzieci uratowane dzięki Wam!

24.11.2023

Szanowni Państwo, za kilka miesięcy miną 2 lata od ratunku dwóch młodych ogierków – Oskara i Cypisa. Obecnie już ogierkami nie są, ale reklamacji z tego tytułu nie zgłaszali. Mogą dzięki kastracji swobodnie przebywać w towarzystwie większego stada, a dla koni to jak tlen.

Dla ich rasy są dopłaty, co oznacza, że hodowcy bez pardonu, bez wyrzutów sumienia, bez krztyny empatii pozbywają się tzw. odpadów hodowlanych. Tak właśnie skategoryzowano Oskara i Cypisa. Oderwane od swojego rodzinnego stada, bo nie spełniły czyichś wymogów. Trafiły do handlarza, gdzie tuczone na rzeź widziały niejeden załadunek koni do ubojni.

Również możecie zobaczyć… i wesprzeć naszą inicjatywę – podpisać petycję o zmianie statusu koni na zwierzęta towarzyszące – W TYM MIEJSCU.

Tymczasem zerknijcie, a przede wszystkim posłuchajcie jak te dwa koniki polskie rozkoszują się śniadankiem. Oczywiście wyciągają głowy szukając już deseru, no ale panowie, najpierw danie główne 😁.

Dziękuję, że jesteście i zmieniacie świat takich Oskarków i Cypisków na lepsze ❤️❤️❤️

Uratowane przez Was Oskar i Cypis już w Benkowie.

Kolejny raz składamy na Wasze ręce moc podziękowań. Ocaliliście Oskara i Cypisa, dwa młode ogierki, które były odpadem hodowlanym, przeznaczonym na rzeź. Były pasione u handlarza  i czekały na swoją kolej w transporcie do rzeźni. Dzięki Wam są już bezpieczne w Benkowie.

Oskar i Cypis czekają teraz na wizytę kowala i diagnostykę weterynaryjną. Wszystko wskazuje na to, że są zdrowe, więc niebawem dołączą do do naszego stada i będą brykały po łące. Czas pokaże czy nadają się do adopcji.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam za pomoc dla tych dwóch urwisów. Żyją, bo podarowaliście im to życie. Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, bo do samego końca nie było pewności, że uda się uzbierać potrzebną kwotę..

Oskar i Cypis

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

z tytułem „Oskar i Cypis”

Aktualizacja 06.04.2022

Szanowni Państwo, z całego serca dziękujemy za pomoc dla Oskara i Cypisa. Udało się zebrać całą kwotę i wykupić konie od handlarza. W tej chwili organizujemy ich transport do Benkowa. Jak zwykle nie zawiedliście! Serdecznie zapraszamy do śledzenia dalszych losów Oskara i Cypisa.

Aktualizacja 04.04.2022
ALARM! Jutro mija termin, brakuje jeszcze 3150 zł, by spłacić Oskara i Cypisa.
Bardzo prosimy o pomoc. Jeśli ich nie wykupimy, pojadą na rzeź.

Szanowni Państwo, wpłaciliśmy zebraną kwotę jako zaliczkę i do wtorku mamy czas na zebranie i wpłacenie reszty. Jeśli to się uda, ta dwójka końskich dzieci będzie żyć. Błagamy o pomoc.

Uratowane dnia 05.04.2022

U handlarza panują jasne zasady. Jest waga, jest cena za kilogram. Jest bat, rzeźnicki sznur i droga w jedną stronę. Wiedzie ona do prosto ubojni. O empatii ani prawach zwierząt, nikt tu nie słyszał. Zresztą jakie konie mają prawa, skoro ustawa o ochronie zwierząt reguluje, jak można je zabijać?

Gdy otwierają się wrota do obory, dwa małe konie, uciekają w najdalszy kąt. Chowają się za siebie nawzajem, czekając na to, co się zaraz stanie. Są tu od blisko miesiąc, tuczą się. Przez te dni nie widziały słońca ani nieba, widziały za to wiele załadunków koni idących na ubój. Przez ten czas wymykały się śmierci, ale czas ich zabicia został już wyznaczony. Zbliża się dzień, gdy rzeźnicki trap opadnie i dla nich. Powiedzie ich do rzeźni rzeźnicka lina i bat.

Cypis i Oskar. Oskar i Cypis. Dwa odpady hodowlane. Dwa ogierki rasy, na którą są dopłaty. Mnoży się je, bo za to są pieniądze. Klacze idą go dalszej hodowli, nieliczne ogiery dostają licencje na krycie, niewielu wybrańców trafi do pracy w rekreacji. Reszta młodych, zdrowych koni prosto od hodowców idzie na rzeź.  Bo na konie tej rasy jest małe zapotrzebowanie. Sprowadzone na świat dla pieniędzy. Niechciane przez nikogo, żyją do dnia, gdy człowiek uzna, że to już czas.

Oskar i Cypis wtulone w siebie widzą, że zbliża się ich koniec. Nic nie umieją. Bo koni skazanych od dnia narodzin na zabicie, nikt niczego nie uczy. Umiejętności ani doświadczenie nie liczy się w rzeźni.
Waga wyceniła ich życie na 6800 zł, ale by odwlec ich zabicie, musimy w czwartek 31 marca, wpłacić 2000 zł zaliczki. Wtedy handlarz da nam dodatkowy czas na spłatę pozostałej kwoty. Prosimy o pomoc dla Oskara i Cypisa, dwóch młodych koni, które człowiek sprowadził na świat tylko po to, by je zabić. One mogą żyć ale potrzebują naszej pomocy. Nie odwracaj się od nich.

Aktualizacja 06.04.2022

Oskar i Cypis