Udało się! Kazik jest bezpieczny.

Aktualizacja 15.06.2023

Szanowni Państwo,
dzisiaj mamy dla Was film z uratowanym niedawno osiołkiem Kazikiem. Tak jak każdy nasz nowy podopieczny przeszedł kwarantannę, wizytę weterynarza, kowala i mógł dołączyć do pozostałych osiołków. Jest jeszcze trochę nieśmiały, ale staje się coraz bardziej ciekawski i interesuje się człowiekiem.
Na ten moment Kazik nawiązuje pierwsze znajomości z innymi osiołkami i poznaje nowe miejsce. 
Mamy nadzieję, że dużo miłości, cierpliwości i marchewek sprawią, że nam zaufa i poczuje się wśród nas bezpiecznie.

 Ale na to przyjdzie jeszcze czas. Teraz musi się zaaklimatyzować i odpocząć po tym co go spotkało. Czasu ma u nas pod dostatkiem.
Dziękujemy Wam w imieniu Kazika za ocalenie życia i zapraszamy na film!

Dziękuję za wsparcie 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wspieram Kazika”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wspieram Kazika

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

06.06.2023

Szanowni Państwo,
kolejny raz pokazaliście, że razem możemy zdziałać wiele! Udało się uratować Kazika i jest już bezpieczny. Dziękuję Wam w jego imieniu. 

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Uratowany 06.06.2023

Dni
Godziny
Minuty
SekundyO Kaziku dowiedziałem się od handlarza przypadkiem. W jego prowizorycznej stajni stał przywiązany na zewnątrz, żeby nie zajmował miejsca zwierzętom na których da się zarobić. Nikt o niego nie pytał, nie interesował się nim, więc handlarz spisał go na straty. Nie opłaca mu się go dłużej tu trzymać, zabiera tylko miejsce a i karmić go przecież trzeba. Powiedział, że jeszcze chwila i oddaje go do rzeźnika, żeby chociaż trochę na nim zarobić. Bo tutaj liczy się tylko zysk. Zwierzę nie jest istotą która czuje, jest sposobem na zarobek.

Ale ja nie mogłem się powstrzymać. Podszedłem do miejsca w którym był przywiązany. I zobaczyłem Kazika – młodziutkiego osiołka, który spanikowanymi oczami wyglądał ratunku i pomocy. On nie wie czemu się tu znalazł. Nie wie co zrobił, że spotkał go taki los. Przecież jest tylko malutkim osiołkiem. Co złego mógł zrobić człowiekowi, że skazał go na śmierć? Co złego mógł zrobić taki niewinny, malutki osiołek?

Podchodząc do niego powoli chciałem dać mu trochę wsparcia. Ale on z przerażeniem na mnie patrzył, swoimi wielkimi oczami. Był sparaliżowany ze strachu, nie ruszył się nawet na krok. Nie podchodziłem dalej, nie chciałem go dodatkowo stresować. Jednocześnie zastanawiałem się co mógł przeżyć taki młodziutki osiołek w swoim krótkim życiu. A może lepiej nie wiedzieć?

Handlarz nawet nie skomentował. Mało go obchodzi historia jakiegoś zwykłego osła. Jego obchodzi ile może na nim zarobić. Dlatego Kazik stoi na dworze, przywiązany do słupa. Nie jest warty dachu nad głową – nawet tego w mrocznej, zatęchłej stajni.

Ale ja nie mogę zostawić tutaj tego młodziutkiego, niewinnego osiołka. Wiem, że może nie jest najpiękniejszy na świecie, ale czy to znaczy, że nie jest wartościowy? Dla mnie każde życie jest warte ocalenia. I wiem, że dla Was też. Dlatego przychodzę do Was z nadzieją na ratunek.

Handlarz wycenił życie Kazina na 4300 złotych. Wczoraj zebraliśmy 2400 złotych. W poniedziałek wieczorem muszę przelać handlarzowi brakujące 1900 złotych. Proszę pamiętajcie o tym osiołku bo weekend szybko minie a kwota do uzbierania jest duża.

Bardzo Was proszę o pomoc…

Michał Bednarek

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wspieram Kazika