Przyjmujemy karmniki dla ptaków

📣 Ogłaszamy nową akcję dla szkół!

Zapraszamy szkoły i uczniów do wzięcia udziału w wyzwaniu!
Do końca listopada możecie do nas wysyłać najpiękniejsze, własnoręcznie wykonane domki dla dzikich ptaków – czyli karmniki. Możecie też przysłać ziarno. Napiszcie również, z której szkoły jesteście 😃.

W naszym nowym ośrodku w Nowej Studnicy i okolicach drzew nie brakuje, zaraz całkiem wyłysieją, więc aż proszą się o małe podrasowanie 😉

Zima nadchodzi nieubłaganie, a wraz z nią ciężkie warunki do życia dla dzikich ptaków. My, ludzie, karczujemy lasy i trujemy pestycydami roślinność, chociażby chwasty, a co za tym idzie niszczymy ich nasiona, a te mogłyby wesprzeć ptactwo w najbliższych miesiącach. Dlatego naszą rolą jest minimalizacja poczynionych szkód.

Możemy to uczynić poprzez dokarmianie ptaków zimą. Oczywiście z głową – tylko ziarna i orzechy (ostrożnie z fistaszkami!). Żadne chleby i bułeczki, bo te zaburzają gospodarkę wodną organizmu, mogą zniszczyć nerki i doprowadzić do okropnej śmierci.

⏱ Czas trwania akcji: do 30.11.2023
📫 Adres do wysyłki karmników:
Fundacja Benek, Nowa Studnica 12, 78-640 Nowa Studnica

Przyjmiecie nasze wyzwanie?
📢 Czas start!

Informacyjnie: w ten weekend nie ma możliwości odwiedzin. Zapraszamy za tydzień.

z tytułem „Pomoc dla Benkowa”