W najbliższą sobotę jedziemy na targ koni do Pajęczna uratować jakiegoś biedaka spod rzeźnickiego noża..

już za kilka dni, 14 maja odbędzie się targ koni w Pajęcznie. Po przełożonym targu w Skaryszewie, będzie to pierwsza duża impreza, której gwoździem programu jest handel końmi. Jak co roku będą tam konie rekreacyjne, sportowe, hodowlane, źrebaki, matki z dziećmi. Będą kuce, konie lekkie i konie ciężkie. Będą tam też handlarze wywożący konie na ubój. To gdzie który koń trafi to tylko kwestia szczęścia no i oczywiście ceny.

Na targu, jak to na targu, będą również takie konie, na które nie znajdzie się nikt chętny. Te, gdy dzień targowy będzie dobiegał końca też znajdą nabywców o ile cena będzie poniżej ceny rzeźnej. Te konie pójdą na rzeź, bo jak mówi handlarz, od którego kupiliśmy kiedyś konia – „co z nimi robić? Nikt ich nie chce trzymać ani karmić”

Na targi koni jeździmy od wielu lat. Zawsze wracaliśmy do Benkowa przynajmniej z jednym zwierzakiem, a bywało, że tych ocalonych było i kilkadziesiąt. Dziś, nie mamy możliwości przyjąć na raz takiej ilości zwierząt, sami mierzymy się z kłopotami, łatając co i jak się da. Ale też mając pod skrzydłami blisko 350 podopiecznych, wiemy, że jeśli będzie konieczność, znajdziemy miejsce dla biedaka uratowanego z targu.

Prosimy Was o pomoc. O wsparcie byśmy mieli możliwość wrócić do domu z jednym ocaleńcem. Kilogram żywego konia kosztuje na dziś dzień od 10 do nawet 19 zł – zależnie od wieku, kondycji, klasy rzeźnej. Najdroższe są źrebaki zimnokrwiste. Nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich, ale dla jednego możemy zmienić świat i podarować mu życie.

Targ rozpocznie się w nocy. Będziemy na miejscu, jeśli ktoś z Was chciałby do nas dołączyć, zapraszamy do kontaktu z Michałem – 506 349 596

Jeśli ktoś ma możliwość pojechania na targ, wykonania dokumentacji zdjęciowej / filmowej dla nas, również będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie nam materiałów (na adres kontakt@fundacjabenek.pl)

Ratuję konia z Pajęczna

z tytułem „Ratuję konia z Pajęczna”