Janek jest już bezpieczny! Dziękujemy

26.09.2023
Szanowni Państwo,
Dziś kolejny zaległy materiał, tym razem o Janku. Wiem, że czekaliście na ten film i przepraszam, że tyle to trwało. Nawał zajęć, spraw, tematów sprawia, że nie ze wszystkim nadążam, ale już się poprawiam i lada dzień wyjdziemy już na prostą. Dziękuję za cierpliwość i zapraszam na film z Jankiem.
Osiołek jest w Nowej Studnicy, musi nabrać zaufania do nas, poznać zwyczaje panujące w ośrodku i niebawem na pewno poczuje się pewniej.

Bardzo Wam dziękuję za ratunek dla Janka. Otrzymał od Was najwspanialszy z prezentów – życie. Dziękuję!

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wspieram Janka”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Wspieram Janka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Uratowany 26.08.2023

 

Szanowni Państwo, nigdy nie zrozumiem jak można skazać zupełnie bezbronne zwierzę na śmierć w takich warunkach. Czy kiedykolwiek to się zmieni? Czy będę musiał już do końca życia walczyć, dzień po dniu by uratować chociaż część tych najbardziej potrzebujących?

Janek jest zupełnie najzwyklejszym osiołkiem na świecie – jest szarobury i niczym się z tłumu nie wyróżnia, ale dla mnie każde zwierzę jest wyjątkowe. To jest tak samo jak z ludźmi – każdy się różni od siebie, jeśli tylko będziemy chcieli to dostrzec. 

Historia Janka jest również taka sama jak większości skazywanych na śmierć osłów. Gdy właściciel zrozumiał, że nie będzie w stanie na nim zarobić sprzedał go do okolicznego handlarza. Właściciel nie traktował nigdy Janka jak swojego przyjaciela, ale chociaż zapewniał dach nad głową i trochę sianka. Ten szarobury osiołek nie oczekiwał niczego więcej. Pewnie był pewny, że to i tak najlepsze na co może liczyć. 

I tak Janek trafił tutaj – do miejsca z którego tak bardzo trudno jest uciec. Udaje się to jedynie nielicznym i to tym najbardziej wyjątkowym. A co z takimi zwykłymi osiołkami? Nad ich losem nikt się nie zastanawia. Nikt nie myśli o tym, że te zwierzęta też przywiązują się do swoich opiekunów.
 
 Nikt nie myśli o tym jak bardzo boją się przez te ostatnie chwile przed śmiercią. Wchodząc do rzeźnika już wiedzą co nadchodzi – wokół słychać i czuć cierpienie oraz wszechogarniający strach innych zwierząt. Nieważne jak bardzo taki zwykły osiołek będzie walczył, jak bardzo będzie przerażony. Po wydaniu wyroku na jego życie już nikt nie będzie patrzył więcej na niego jak na żywą istotę której należy się szacunek. Będzie już tylko zwykłym przedmiotem, który pozbawiony wartości trafił na śmietnik. 

Chciałbym aby coś się zmieniło, aby ludzie zrozumieli jak bardzo wrażliwe są te zwierzęta. Tutaj większość z nich nie ma nawet imienia, to co najważniejsze to waga i cena za jaką warto dobić targu. Janek też tutaj nie miał swojego imienia – dopiero ja mu je nadałem. Wydaje mi się, że pozbawiając kogoś tak ważnej rzeczy jak jego imię odbieramy mu już ostatnie resztki szacunku.  

Chciałbym pokazać Jankowi, że dla mnie jego życie jest wiele warte. Że on zasługuje na szacunek i bezpieczeństwo. Walczę z całych sił, ale każdy wie jakie są teraz czasy. Wiem, że dla takiego zwykłego osiołka ciężej będzie zebrać potrzebne środki więc prosiłem handlarza chociaż o trochę więcej czasu niż zwykle, ale on się nie zgodził. Życie Janka wycenił na 4300 złotych, wczoraj zebraliśmy 2700 złotych, a brakujące 1600 złotych muszę wpłacić już dziś.

Kolejny raz muszę Was prosić o pomoc!

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wspieram Janka