Uratowaliście Jagódkę. Dziękujemy

Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za błyskawiczną pomoc dla Jagódki.

Malutka jest już spłacona i odebrana, jest też po wizycie weterynarza. Ma szmery w drogach oddechowych, kaszle, wdrożone zostało leczenie. Ma podejrzenie zołzy, choroby zakaźnej, na którą zapada wiele koni trafiających do handlarzy.  Jagódka dostaje zarówno antybiotyk, jak i syrop ziołowy wspomagający pracę układu oddechowego. Dzisiaj był już u niej kowal, został usunięty nadmiar rogu kopytowego. Gnijąca strzałka, która najpewniej była przyczyną kulawizny została oczyszczona, choć nie było to łatwe, bo klacz nie jest przyzwyczajona do korekcji kopyt.

Jagódka jest okrągła. Podejrzanie okrągła. Ponieważ jest bardzo mała i drobna, nie było wykonane badanie na źrebność, będzie obserwowana czy brzuch się powiększa,a wymię nabiera.  W najbliższych dniach Jagódka zostanie odrobaczona. Musi zostać też odwszona, w grzywie ma imponującą ilość pasożytów i jaj.

Z całego serca dziękujemy Wam za pomoc w uratowaniu Jagódki. To dobry koń tylko nie najlepiej trafiał. Dziś daliście jej szansę na dobre życie bez ciężkiej pracy i cierpienia. Dzięki Wam ma zapewnioną diagnostykę i leczenie. Mamy nadzieję, że za jakiś czas będzie mogła się rozglądać za domem adopcyjnym, ze względu na swoje gabaryty – tylko jako eko kosiarka ;) bez możliwości użytkowania pod siodłem czy w zaprzęgu.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla malutkiej Jagódki. Bez Was nie byłoby żadnej możliwości, by jej pomóc.

  • Historia Jagódki tutaj – KLIK

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Jagódki”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Jagódki

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Pomoc dla Jagódki