IKAR już w Benkowie. Dziękujemy!

Aktualizacja 23.05.2022

Młody Ikar, którego uratowaliście w listopadzie jest teraz w domu adopcyjnym. Widać, że pobyt tam mu bardzo służy. Zmężniał, ma wspaniałą błyszczącą sierść i bryka jak szalony. Po prostu okaz zdrowia. Pomyśleć, że gdyby nie Wy, to by go już nie było na tym świecie. Tylko dzięki Waszemu ofiarnemu wsparciu udało się go uratować spod rzeźnickiego noża. Kłaniamy się nisko i dziękujemy w imieniu Ikara.

z tytułem „Pomoc”

Pomoc

Aktualizacja 26.11.2021

I kolejny zwierzak, któremu podarowaliście życie. Dziękujemy z całego serca za ratunek. Przed Wami młodziutki Ikar.  Teraz czeka go kwarantanna, wizyta kowala i diagnostyka weterynaryjna. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, po jej zakończeniu będzie się rozglądał za dobrym domem. Jeśli jesteś zainteresowany adopcją konia, zadzwoń do Michała pod numer 506 349 596, oprócz Ikara inne konie czekają na swoich opiekunów.

Uratowany 24.11.2021

ikar (2)

Wiesz, jak to jest znaleźć się w oborze handlarza? W jednej chwili tracisz wszystko, co kiedykolwiek było dla ciebie ważne. Znika dom, dobrze znane miejsca i zapachy. Znikają twoi przyjaciele. Znika miejsce, które było twoim światem. Tracisz wszystko, nawet imię. Bo tu gdzie jesteś, nikogo nie interesuje ani twoja historia, ani jak się nazywasz. Nie ma to znaczenia.

Stajesz uwiązany wrzynającą się w skórę liną. I czekasz. Najpierw na jedzenie, którego dostaniesz więcej, niż będziesz w stanie przejeść. Potem czekasz, by wyjść z obory, w której cię tuczą. W międzyczasie obserwujesz, jak kolejno znikają twoi towarzysze niedoli. Aż w końcu nadchodzi ten dzień, gdy odwiążą właśnie twoją linę. W lepki jesienną wilgocią wieczór batami zostajesz zagoniony do ciężarówki wiozącej takie jak ty, na rzeź. Będziesz miał szczęście, gdy śmierć czeka cię niedaleko i nie będą cię wieźć tysiące kilometrów do zagranicznej ubojni. Tak, będziesz miał szczęście wtedy, choć i tak cię zabiją…

Oto Ikar. Ma tylko 2 lata. Jest jeszcze dzieckiem, ale w ocenie ludzi urodził się nie taki, jak powinien. Ma wadę budowy. Nigdy nie będzie w pełni zdrowym koniem, nie nadaje się też do hodowli. Po kilku tygodniach opasania na mięso teraz zbliża się jego dzień wyjazdu do rzeźni.

Nie udało się spłacić Ikara w pierwszy terminie, dostaliśmy kilka dodatkowych dni ale już we wtorek, 23 listopada musimy się rozliczyć. Wraz z transportem do nas to 6800 zł. Prosimy, pomóżcie go wykupić. Ikar, jak każdy koń, jest cudem, a nie błędem natury, którego trzeba się pozbyć. Nie ma czasu do stracenia, bo gdy Ikar zostanie odwiązany od swojego żłobu, nie będzie już odwrotu.

Jeśli uda się Ikara uratować, będzie on szukał nowego domu. Zainteresowany? Wyślij mail na adres kontakt@fundacjabenek.pl. Skontaktujemy się.

Pomoc