URATOWALIŚCIE HOLKĘ! DZIĘKUJĘ!

Szanowni Państwo, chce Wam z całego serca podziękować za pomoc dla Holki, bo stało się to, czego nawet nie brałem pod uwagę. Ogromna mobilizacja sprawiła, że Holka została spłacona i nic jej już nie grozi. Jesteście niesamowici, bardzo, bardzo dziękuję.

Szanowni Państwo,

chciałbym Wam serdecznie podziękować za wsparcie w wykupie przed rzeźnią klaczy Holka. Wasza pomoc oraz dobre serce sprawiły, że udało nam się uratować to piękne zwierzę od okrutnego losu. Holka teraz ma szansę na spokojne i godne życie, z dala od cierpienia i strachu. Uratowaliście jej życie.

Holka korzysta już z padoków, nie jest zamykana w stajni ze względu na problemy ze zdrowiem, klacz ma najpewniej RAO. Przed nią szczegółowe badania, które powiedzą więcej o jej stanie zdrowia i możliwości leczenia.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość, która sprawiła, że mogliśmy uratować Holka przed śmiercią i zapraszam na film. Holka brudna, ale szczęśliwa 🙂

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla Holki”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564 

Wsparcie dla Holki

wybierz kwotę

lub

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Szanowni Państwo,
Za każdym razem, gdy proszę Was o pomoc dla konia, jestem pełen obaw czy zdołamy mu pomóc. Boję się, że tym razem już nie znajdzie się nikt, kto zechce go wesprzeć i pomóc ocalić jego życie. Że to już za dużo i że możecie mieć dość i nie zechcecie nawet przeczytać o kolejnym zwierzaku. A dziś na pomoc czeka Holka. Klacz, która do niczego się już nikomu nie przyda, więc dostała wyrok. Jedyny, jaki dostają niechciane konie.

Według handlarza, to

„trefny towar. Na rzeźnie lepiej, bo pożytku nie ma. Jakby zdrowa była to by tu nie stała, ale nie jest. Źrebaka dać nie chce, a i kaszle. Kto to ma trzymać? I na co? Po co płacić za doktora i leki, lepiej zarżnąć to to przynajmniej parę złotych do kieszeni wpadanie, a nie ładować się w koszty na lata. Zresztą i męczyć się nie będzie z tej choroby jak na rzeźnie pójdzie. Trzeba mieć litość dla zwierzęcia hahahaha”

Uratowana 29.02.2024

Litość u tego handlarza wypisywana jest stalową rurką obciągniętą gumą – by klient nie wybrzydzał, że dostał mięso z krwiakami. Konie tu żyją tyle, ile dają się tuczyć. Potem sznur, rurka, samochód. Podróż do Włoch albo do polskiej rzeźni zakończona ubojem. Tu nikt się nie zastanawia czy zwierzę czuje i jak bardzo się boi. Nikogo nie obchodzi co robiło, ile lat pracowało ani u kogo. Tutaj życie jest warte tylko tyle, ile pokaże rzeźnicka waga.

Życie Holki wyceniła na 5900 zł. Handlarz chce zaliczki 1500 zł. Powiedział, że da mi czas do wieczora na dostarczenie tych pieniędzy, ale tylko dlatego, że transport ma zaplanowany dopiero na jutrzejszy ranek. Na razie transportu nie odwołuje, bo nie wierzy mi, że ktokolwiek będzie chciał uratować Holkę.
Proszę, pomóżmy jej. Wiem, że czasu jest bardzo mało, ale ona ma tylko nas, a my jedną szansę na ratunek. Nie dajmy jej zabrać do ubojni.

Dziękuję za pomoc
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wsparcie dla Holki